TunnelBear ile İnternette Özgürce Gezinin !

14
2
2
2
0
TunnelBear ile İnternette Özgürce Gezinin !
Malesef ülkemizde de olmak üzere çoğu ülkede internet yasakları söz konusu. Peki bireyin özgürlüklerine karşı koyulan bu yasakları nasıl aşabiliriz?
İnternet yasakları malesef kapımızda, zaten şimdiden çoğu sitenin erişimi Türkiye tarafından kısıtlanmış halde. Bizi bundan kurtaracak sade ve basit bir uygulama ile karşınızdayız, TunnelBear!

 TunnelBear Nedir ve Nasıl Kullanılır?

TunnelBear’ı en basit şekilde açıklayacak olursak bir DNS değiştime programı, yani bir VPN programı diyebiliriz. TunnelBear’ı farklı kılan başka VPN programları gibi gereksiz bir sürü ıvır zıvır reklam çıkaran, durduk yere bilgisyarınızı trojan dolduran programlardan olmaması. Kullanımı ise çok basit; sol üstte duran anahtarı “off” tan “on”a getiriyoruz, karşımıza çıkan “bu uyarıya güveniyorum” kısmını seçip “tamam” a basıyoruz. Ayımız yerinden kalkıyor ve tünel kazana kadar bekliyoruz. Kazmaya başladığında artık dilediğimiz siteyi açabiliriz hiç bir engelimiz yok 

 TunnelBear Ücretli Mi?

TunnelBear aylık 500mb olarak kullanılırsa ücretsiz, sayacı var ne kadar hakkımız kaldığını kolayca görebiliyoruz. Ayrıca TunnelBear eğer twitterdan benim reklamımı yaparsanız aylık 1gb da ben hediye olarak veriyorum diyor. Bunu da kullanabiliriz. Üstelik twiti yollar yollamaz bir saat içinde hemen bu kotayı veriyor. Onun dışında limitsizi ise aylık 2.99 dolar, yıllık ise 29.99 dolar. Ama 1gb zaten bana yeter derseniz her ay bir twit karşılığında ücretsiz olarak kullanabilirsiniz programı.

Bu yüzyılda bile hala internet yasaklarının olduğu yerlerin birinde yaşamak hiç de kolay bir şey değil. Umarım bu tür uygulamalara hiç bir zaman ihtiyacımız olmaz, fakat yine de olursa TunnelBear aralarında en iyisi diyebiliriz.

Yasaklı sitelere nasıl gireceğinizi öğrenmek için videomuzu izleyin
 
  TunnelBear Uygulamasını İndir

 
14
2
2
2
0
Emoji İle Tepki Ver
14
2
2
2
0