• Anasayfa
  • Yazılım
  • Dağıtılmasının Üzerinden Aylar Geçmiş Olmasına Rağmen Neden Hala Marshmallow Güncellemesi Almadınız?

Dağıtılmasının Üzerinden Aylar Geçmiş Olmasına Rağmen Neden Hala Marshmallow Güncellemesi Almadınız?

2
0
0
0
0
Dağıtılmasının üzerinden uzunca bir zaman geçmiş olmasına rağmen cihazınızın Marshmallow güncellemesini hala neden almamış olabileceğine dair durumlardan bahsettik.
Google’ın 2015’in son çeyreğinden itibaren Android cihazlar için duyurduğu işletim sisteminin son sürümü Marshmallow, hala bazı cihazlara ulaşabilmiş değil. Çevrenizde bu sürümü kullanan kişiler varken sizin cihazınıza gelmemesinin elbette bazı sebepleri bulunuyor. Şimdi bu sebeplere bir göz atalım:

Muhtemelen cihazınız eski

Üretici şirketler, Marshmallow güncellemesi alacak ürünlerinin listesini daha önce yayınlamıştı. Muhtemelen bundan henüz haberiniz yok ve hala güncellemenin gelmesini bekliyorsunuz. O yüzden şuradaki bağlantıya bir göz atıp, Marshmallow güncellemesi alacak cihazlar içerisinde sizin telefonunuzun olup olmadığını kontrol edin.

Cihazınız, güncelleme sırasında gerilerde kalmış olabilir

Sony, Samsung, HTC, LG gibi şirketlerin çıkardığı son telefonlar, genelde güncellemeyi ilk alan cihazlar olma özelliğini taşıyor. Eğer telefonunuz güncelleme alacak cihazlar içinde model sıralaması olarak sonlarda yer alıyorsa bu durum neden hala Marshmallow’a geçiş yapamadığınızı gösteriyor.GSM operatörünüz yeterince hızlı davranmıyor olabilir

Çevrenizde Marshmallow güncellemesini kullanmaya başlayanlar varken sizin cihazınıza hala gelmemiş olmasının sebeplerinden bir tanesi de kullanılan operatörler. Örneğin ABD’de Verizon, güncellemeleri diğer operatörlerden daha önce dağıtarak isim yapmış GSM operatörlerindendir. Türkiye’de bu durum pek yaşanmaz fakat olası sebeplerden bir tanesi olduğunu unutmamak gerekiyor.

Güncelleme hala ülkenize uğramış olmayabilir

Güncellemelerin dağıtıldığı lokasyonlar farklılık gösterebiliyor. Örneğin Avrupa’da X bir ülkeye gelmiş olabilir (ki bu ülke genelde Polonya oluyor) fakat sizin bulunduğunuz ülkeye (yani Türkiye’de) henüz uğramamış olabilir. Bunu aslında çok dert etmemek lazım, zira Polonya bu anlamda seçilmiş bir pilot ülke. Yani eksik gedik varsa bunlar belirlenir, giderildikten sonra diğer ülkelere dağıtılır. Siz de daha sağlıklı bir sürümü kullanmış olursunuz.

Güncelleme belki de gelmiştir fakat siz farkında değilsinizdir

Olmasını en son umut ettiğimiz durum. Eğer yazılım güncellemelerinizi kontrol etmediyseniz, Marshmallow hala cihazınıza yüklenmek için bekliyor olabilir. Telefonunuzdaki ‘Ayarlar’ ve ‘Cihazınız hakkında’ bölümüne bakarak güncellemenin gelip gelmediğini kontrol edin. Belki bir sürprizle karşılaşabilirsiniz.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0