• Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows 10’a Gelen Güncellemerin Bazı Programları PC’den Sildiği Ortaya Çıktı

Windows 10’a Gelen Güncellemerin Bazı Programları PC’den Sildiği Ortaya Çıktı

0
0
0
0
0
Microsoft’un son işletim sistemi sürümüne gelen güncellemelerden bazıları, siz farkında olmadan PC’nizdeki bazı programları silebiliyor.
Microsoft’un duyurduktan sonra ‘bundan sonra başka Windows sürümü olmayacak’ dediği Windows 10, hala kullanıcıların canını sıkacak işlere imza atabiliyor. Özellikle geçtiğimiz yıl yeni Nvidia’nın güncellemesinin bozuk çıkması ve kullanıcılara sormadan güncelleme yayınlanması, forumlarda ciddi şekilde eleştirilmişti. Şimdiki sorun ise gelen güncelleme ile haberiniz olmadan bazı uygulamaların silinmesi.

Windows’un güncelleme işlemlerini yürüen Windows Update işlevi, güncellemenin PC sistemiyle uyumsuz olduğunu anladığında bu konuda kullanıcılara bilgi vermeden güncellemeyi yüklüyor ve uyumsuz olan programlar otomatik olarak kaldırılıyor. Can sıkıcı olan kısım ise programların silindiğine dair uyarının güncellemenin sonrasında gösteriliyor olması.Şu an sıkıntı biraz ciddi gibi, çünkü hangi programların, Windows 10’un hangi sürümleriyle uyumsuz olduğuna dair bir tablo, liste ya da açıklama bulunmuyor. Yine de bu zamana kadar uyumsuz olduğu ortaya çıkan bazı yazılımlar ortaya çıkarılmış. Birçok kullanıcının tercih ettiği yazılımlardan bazıları şunlar: CCleaner, ESET NOD 32, Spybot - Search &Destroy ve CPU-Z. Yalnız kafanızda şu oluşmasın: Bu programların tüm sürümleri Windows 10 ile uyumsuz değil. Uyumsuzluk, sadece bazı sürüm kombinasyonlarında oluşuyor.

Veriler, bu sorunların büyük güncellemelerde ortaya çıktığını gösteriyor. Dolayısıyla bir önlem alınmazsa eğer, aynı sorunların Windows 10’un bir sonraki büyük güncellemesi olan Anniversary Update çıktığında da yaşanma ihtimali bulunuyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0