• Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows 10'a Türkçe Dil Desteği Ve Yeni Özellik Güncellemesi Geldi!

Windows 10'a Türkçe Dil Desteği Ve Yeni Özellik Güncellemesi Geldi!

2
0
0
0
0
Windows 10'un Teknik Önizleme Sürümü'ne gelen 9926 yapı güncellemesiyle 21 Ocak'taki tanıtımda belirtilen özelliklerle Türkçe dil desteği eklenmiş oldu.
Eylül ayında yayınlanan Windows 10'un teknik önizleme sürümü kullanıcıların beğenisine açılmıştı. 21 Ocak'ta yapılan ve Canlı Bloglama ile sizlere sunduğumuz tanıtımın ardından eklenen yeni özellikler ve Türkçe dil desteği biraz önce yayınlanan güncelleme ile eklendi.

9926 kodlu yapı güncellemesi ile eklenen özellikler ise şöyle:


 

 Build 9926 İle Eklenen Özellikler


Cortana: Microsoft’un sesli asistanı Cortana gelişmiş olarak masaüstüne geliyor. Fakat şimdilik sadece İngilizce için aktif durumda.

Modern 2.0 Arayüzü: İkonlar, geçişler, efektler ve menüler tanıtımda olduğu gibi değişiyor.

Ortak Uygulamalar: Tanıtımda gösterilen ve telefonlar/tabletler için olan Windows 10 ortak oygulamaları PC’ye geliyor. (Kişiler, Outlook, Haritalar v.b.)

Xbox Uygulaması: 21 Ocakta detaylı anlatılan ve Xbox One ile cross-play özelliği v.b özellikler getiren Xbox uygulaması bu güncelleme ile geliyor.

Eylem merkezi: Windows Phone 8.1 ile ilk olarak karşımıza çıkan "eylem merkezi", daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Ekstra olarak Windows 10 telefonlarınızla s

Continuum: Eylül’de tanıtılan ve tablet/pc ortağı hibrit masaüstü kullanımı da geliyor.

Akıllı önizleme modu: Açık olan uygulamaların gösterildiği önizleme modu.

25 Yeni Dil Desteği: Türkçe desteği ile beraber!Tanıtımda gördüğümüz ancak bu sürümde bulunmayan yenilikler ise; yeni Office ve Spartan tarayıcı şeklinde. Yeni Office ve Spartan geliştirilmekte olduğu için gelmesi biraz zaman alacak.

Eğer bu özellikleri ilk kullanan olmak istiyorsanız bu adres üzerinden indirebilirsiniz. Eğer şu anda Windows 10 Teknik Önizleme sürümne sahip iseniz güncelleme en kısa sürede gelecektir. Kontrol etmeniz de de fayda var tabiki :)
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0