Microsoft'tan Windows 10’u Android Cihazlara Taşıyacak ROM

1
0
0
0
0
​Microsoft’un Çin temasları oldukça enteresan gelişmeleri de beraberinde getiriyor. Önce Lenovo’yla Windows 10 işletim sisteminin Çin’de yayılmasını sağlamak için bir anlaşma yaptığından, daha sonra da Lenovo’nun Windows Phone’lu akıllı telefon üreterek bu yazdan itibaren satışa sunacağından bahsetmiştik.

Microsoft’un Çin temasları oldukça enteresan gelişmeleri de beraberinde getiriyor. Önce Lenovo’yla Windows 10 işletim sisteminin Çin’de yayılmasını sağlamak için bir anlaşma yaptığından, daha sonra da Lenovo’nun Windows Phone’lu akıllı telefon üreterek bu yazdan itibaren satışa sunacağından bahsetmiştik. Şimdi gelen haber ise oldukça dikkat çekici.

Microsoft, Windows 10’u Android cihazlarda çalıştıran özel bir ROM üzerinde çalışıyor. Bu sayede şirket, Android akıllı telefonu kullanan kişilere anadili gibi kullanabileceği bir Windows deneyimi sunacak.Xiaomi Mi 4 kullanıcılarının, Windows 10’un teknik ön izleme yapısını test etmelerini sağlayacak Microsoft’un bu işlem için ilk olarak yine Xiaomi ile anlaştığı söyleniyor. Pilot akıllı telefon üreticisi olarak Xiaomi'nin seçilme nedeninin ise, Xiaomi kullanıcılarının geri bildirim konusunda Microsoft'u üzmeyeceği yönünde. Ayrıca Microsoft'un, bu sistemi daha sonra tüm Android cihazlarda kullanılabilir hale getirmesiyle ilgili çok ciddi girişimlerinin olduğu belirtildi.Microsoft'un Çin'deki bu hamlesi mantıklı gibi görünse de, buradaki kullanıcılara Android ROM'u benimsetebilmesi çok da kolay olmayacak. (adamlar Çin’e bir gitti, ortalık toz duman oldu resmen)Kaynak: AndroidCentral

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0