Windows 10 Fabrika Ayarlarına Döndürme İşlemi

8
4
3
0
0
Windows 10’u kurduktan sonra, önceki işletim sisteminizde yer alan ayarların Windows 10’la uyumlu olmamasından kaynaklanan sorunları tek bir işlemle nasıl sıfırlayacağınızı yani Windows 10 fabrika ayarlarına döndürme işlemini anlattık.

Microsoft’un aylarca üzerinde çalıştığı, ‘bundan sonra bir Windows işletim sistemi oluşturmamıza gerek kalmayacak’ dediği Windows 10, önceki işletim sistemlerinden kalan ayarlardan bazılarını desteklemediği için kullanıcıların bir bölümünü pek de memnun etmedi. Windows 10 kullanıcılarının yeni işletim sistemine geçmeleriyle birlikte yavaşlama, ısınma, pil ve geç açılma gibi sorunlar yaşadığı belirtiliyor. Bu sorunlardan kurtulmak için Windows 10 fabrika ayarlarına döndürme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Windows 10 fabrika ayarlarına döndürme işlemi için

  • Başlat Menüsü > Ayarlar ya da Bildirimler > Tüm Ayarlar diyerek gerekli olan ayarları açın. Sonrasında
  • Güncelleme ve Güvenlik ayarlarını açın ve
  • Kurtarma’ bölümüne tıklayın.
  • Bu bilgisayarı sıfırla’ başlıklı konunun en altında bulunan ‘Başlayın’ yazısına tıklayarak mevcut ayarlarınızı sıfırlayıp Windows’unuzu yeniden yükleyebilirsiniz.
  • Ayrıca bu bölümün hemen altında ‘Windows 8.1’e geri dön’ bölümü bulunuyor. Windows 10’dan memnun kalmadıysanız, işletim sistemini kurduktan sonra 1 ay içerisinde dilerseniz bir önceki işletim sistemine dönüş yapabilirsiniz.


Windows 10 fabrika ayarlarına döndürme

‘Başlayın’ bölümüne tıkladıktan sonra karşınıza çıkan seçeneklerden hangisi sizin için uygunsa onu seçerek işlemi sonlandırabilirsiniz. (son işlem sırasında iki kere düşünüp öyle karar verin, sonra ‘ah ulan keşke diğerini seçseydim’ demeyin)Lütfi ve Aydoğan'ın anlatımıyla Windows 10 inceleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

8
4
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
4
3
0
0