• Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows 10 Telefonları TV'ye Bağlandığında Bilgisayar Gibi Kullanılabilecek!

Windows 10 Telefonları TV'ye Bağlandığında Bilgisayar Gibi Kullanılabilecek!

2
0
0
0
0
Ortaya çıkan video ile bir efsane özellik daha Windows 10'a geleceği anlaşıldı. "Continuum for Phones" adındaki özellik ile Windows 10 telefonunuzu televizyona bağladığınızda tıpkı bir bilgisayar gibi kullanabileceksiniz.
Windows'un YouTube adresinde yayınlanan bir video ile Windows 10'un mobil cihazlar için ne kadar ciddi işler çıkaracağını göstermeye devam ediyor. Microsoft'un Windows 10 ile beraber önemli seviyede bir çıkış yakalayacağı, mobil platformda ise önemli rekabetlere başlayacağı söylenmekteydi.

Buna kanıtlardan biri de Joe Belfiore tarafından anlatılan "Continuum for Phones" özelliği olacağı anlaşılıyor.Belfiore tarafından anlatılan durum ise şu; Windows 10 telefonunuzu uyumlu TV ve akıllı televizyonlara bağlayabilir, klavye ve fare aracılığıyla da tıpkı bir bilgisayar gibi kullanabileceksiniz.Ayrıca "Dual Screen" özelliği sayesinde örneği tatilde bir otelde iken telefonunuzdaki çizgi filmi televizyona aktarabilir, aynı zamanda yine aktarım yaptığınız telefondan maillerinizi kontrol edebileceksiniz. Ve bu iki işlem de herhangi bir kesinti yaşanmayacak. Aynı durum siz Windows 10 telefonunuzu televizyona bağladığınızda gelen çağrıyı rahatlıkla işiniz bölünmeden cevaplayarak da yapabileceksiniz.Ayrıca Windows 10 evrensel bir platform olacağı için Windows 10 cihazları her çözünürlüğe uygun bir görünüm kazanabiliyor. Böylelikle örneğin Excel çalışmanızı televizyona aktardığınızda televizyonun çözünürlüğüne göre genişleyecek olan uygulama rahatlıkla televizyon üzerinden de kullanılabilir olacak. Yani Windows 10 uygulamaları (Özellikle Microsoft yapımı olanlar) TV ve klavye-mouse uyumlu olarak rahatlıkla büyük ekranlarda da tıpkı PC deneyimi gibi çalışabiliyor olacak.

Aynı zamanda uygulamala geliştiricileri de bu özelliklerini uygulamalarına ekleyerek Windows 10'da diğer platformlara göre daha başarılı uygulamalar ortaya koyabilecekler.Sonuç olarak Windows 10'un resmi olarak çıkışı ile bu özellikleri kullanabilmek için tabiki yüksek donanımlı bir Windows 10 telefonu gerekecek. Ancak uygunluğunu da hesaba katarsak Android ve iOS platformlarına ait üst seviye telefonların neredeyse yarı fiyatına alınabilecek Win10 üst seviye telefonları ile çok daha iyi deneyim sunacak bir mobil işletim sisteminin geldiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Ayrıca mağazanın son zamanlarda bir anda hızlı bir şekilde uygulama ve oyun artışı göstermesi, bunun yanı sıra bu haberimizde bahsettiğimiz Android ve iOS uygulamalarının çok rahat bir şekilde portlanabilmesiyle Windows mobil platformu iOS ve Android için çok ciddi bir rakip olarak karşımıza çıkacak.
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0