• Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows 10'da İki İnternet Tarayıcısı Olacağı Kesinleşti

Windows 10'da İki İnternet Tarayıcısı Olacağı Kesinleşti

0
0
0
0
0
Microsoft'un resmi Internet Explorer bloğunda yayınlanan bilgiye göre Windows 10'un sadece Spartan tarayıcı ile değil, Internet Explorer'ın da dahil olduğu iki tarayıcıyla beraber çıkacağı kesinleşti.
Microsoft, 21 Ocakta'ki Windows 10 lansmanında internet tarayıcı konusunda sadece Spartan'a yer vermiş, Internet Explorer hakkında hiçbir detay vermemişti. Böylelikle herkes IE'nin sonu oldğunu ve Microsoft'un sadece Spartan ile yoluna devam edeceği şeklinde düşünmeye başlamıştı. Firma bu yanlış düşünceyi resmi Internet Explorer blogu üzerinden yaptığı bir açıklamayla ortadan kaldırdı.

Yapılan açıklamaya göre Windows 10, sadece Spartan ile değil, IE ile beraber piyasaya çıkacak. Sebebini IE program müdürü Jason Weber hala IE'ye uyumluluk tabanlı website tasarımlarının (özellikle şirketler konusunda) devam etmesiyle bu kararın alındığı belirtildi.Fakat IE, klasik Internet Explorer'dan daha farklı olarak karşımıza çıkacak. Rendering motoru olarak Spartan'ınkini kullanacak IE'de geçmiş render motorlarına da tam destek sağlayacak. 

Ama bir söylentiye göre Internet Explorer, sadece Windows 10'un şirketler için olan versiyonunda (Business/Enterprise Edition) bulunacak. Yani biz normal Windows kullanıcıları Internet Explorer'a veda ediyoruz. (Ama tahminimce IE son bulduğuna dair haberleri 2020'de falan açıp öğrenir. O yüzden de daha veda etmeye gerek duymuyorum şahsen)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0