• Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows 10'da 'Uygulama Önerileri'nden 3 Basit Adımda Kurtulun!

Windows 10'da 'Uygulama Önerileri'nden 3 Basit Adımda Kurtulun!

1
0
0
0
0
Windows 10'un başlat menüsünde yer alan "uygulama önerileri" özelliği bazen can sıkıcı olabiliyor. Bu özelliği kolayca nasıl kapatabileceğimize birlikte göz atalım...
Windows 8 ve 8.1 işletim sistemlerinde olmayan “başlat menüsüWindows 10 ile birlikte tekrar kullanıma sunuldu. Microsoft, bazı ek özellikler ile geliştirilmiş bir “başlat menüsü” sistemini Windows kullanıcılarının beğenisine sundu. Canlı kutucuklar da dahil olmak üzere, bir dizi yenilikle gelen Windows 10’un başlat menüsünde bazı istenmeyen özellikler de yok değil.

 Önerilen Uygulamaları Nasıl Kapatırım?

Bunlardan biri olan uygulama önerileri zaman zaman bıktırabiliyor. İstenmeyen uygulama önerilerini kapatmak için aslında basit bir yöntem bulunuyor. Gelin, aşağıdaki adımları takip ederek “uygulama önerileri” özelliğini nasıl kapatacağımıza göz atalım...- Start Menu (Başlat Menüsü) içinde yer alan Settings (Ayarlar) Uygulamasını çalıştırın,- Uygulamada  Personalization (Kişiselleştirme) kısmına tıklayın,- Açılan sayfada "Start Menu" (Başlat Menüsü) seçeneğini işretleyin ve "Occasionally show suggestions in start" (Başlangıçta ara sıra öneriler göster) seçeneğini kapatın.

 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0