Windows 10'daki Yeni Tarayıcı Spartan Gözüktü

0
0
0
0
0
Windows 10'da kullanılacak olan yeni tarayıcı Spartan için ilk görüntü ortaya çıktı.
Microsoft'un senelerdir süregelen yavaşlığıyla çok eleştiri alan tarayıcısı Internet Explorer'a ne kadar güncelleme yapsa da ne kadar geliştirse de bu imaj üzerine yapışmış ve zamanındaki eksikleri yüzünden hemen hemen her bilgisayarda kullanıcılar IE yerine ChromeFirefox gibi tarayıcılara yönelmişti.

Artık bu durumu değiştirmek isteyen Microsorft bildiğiniz gibi daha önce bu haberimizde IE yerine geçecek yeni bir tarayıcı üzerinde çalıştığını ve bu tarayıcının Spartan adında olabileceğini söylemiştik.

Windows'un yeni tarayıcı Spartan'ın çalışmaları devam ederken BGR'den bu tarayıcının bir görseli sızdırıldıÇalışma tipi olarak Chrome ve Firefox'a benzeyecek olan Spartan arayüz olarak ise IE'den esintiler taşıyor. Ayrıca Windows'un sesli asistanı Cortana üzerinden sesli komutları da destekleyecek.  Spartan'da farklı tarayıcı kullanımlarından dolayı birçok sitelerde yaşanan farklı görünüm biçimlerini de görebileceğimiz söyleniyor. (Örn. bazı sitelerde "Siteden en iyi şekilde verim alabilmek için Chrome tarayıcıyla görüntüleyiniz" benzeri uyarıları olan siteleri Chrome tarayıcı görünümünde açarak rahatça takip edebileceksiniz.)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0