Windows 10 Güncellemesindeki Gizli Özellikler!

0
0
0
0
0
Geçtiğimiz günlerde büyük bir güncelleme alacağı duyurulan Windows 10'un bu güncellemeyle alacağı gizli özelliklere haberimizde yer verdik.
Microsoft'un kullanıma sunmasıyla birlikte milyonlarca kullanıcısından tepki aldığı Windows 10, gelen güncellemelerle her gün biraz daha düzeliyor ve kullanılabilir hale geliyor. Windows 10 çok hatası bulunan bir işletim sistemi olsa da bu işletim sistemi, gelen güncellemelerle birlikte günden güne iyileşiyor ve farklı özelliklere sahip oluyor. Windows 10'un son olarak aldığı güncelleme, Microsoft'un tanımıyla "ilk büyük güncelleme". "10586" kod numarası olan bu güncelleme, sadece birkaç hatayı düzeltmekle kalmadı aynı zamanda Windows'a bilinmeyen özellikler de gelmesini sağladı.
 

 Find My Device

Bu özellik normalde telefonların çoğunda bulunuyor. Telefonunuzu kaybettiğiniz zaman kullanabildiğiniz bu uygulama, Windows 10'a gelen yeni güncelleme sayesinde bilgisayarlarınızda da kullanılabilecek.
 

 Cortana Mesajlara Cevap Vermenizde Yardımcı Olacak


Cortana, bilgisayarınıza gelen e-posta ve çeşitli mesajlara cevap verme konusunda size yardımcı olacak. Vereceğiniz cevap konusunda size otomatik düzeltme, taslak mesajları kullanımı gibi özellikler sunarak size hızlı cevap verme konusunda yardımcı olacak Cortana, komutlarınızı ses ile algılıyor.
 

 Otomatik Tarih ve Zaman Düzeltme


Bilgisayarınız değişen dil seçeneklerine ve konum bilgilerine göre kendi kendine zaman ve tarihi ayarlayacak.
 

 Medya Cihazları Bilgisayarınıza Bağlanacak


Her türlü yayın aracı bilgisayarınıza bağlanacak ve bilgisayarlarınızdaki özellikleri kullanarak bu yayın cihazlarını kontrol edebileceksiniz.
 

 Microsoft Edge Şifrelerinizi ve Favorilerinizi Diğer Cihazlarla Eşitleyecek

Microsoft Edge kullandığınız bir cihazda bulunan favorileriniz ve şifreleriniz, bu cihazdaki hesabınızda kayıt altında olacak ve siz ne zaman aynı hesaba başka bir cihazdan giriş yapsanız şifreler ve favoriler o cihazda da kullanımınızda olacak.

 Yeni Skype Kullanımı


Skype'ın oldukça karışık olabilecek yapısı değiştirildi ve yeni gelen güncellemeyle birlikte kullanım çok daha kolay hale indirgendi.
 

 Birden Fazla Ekranda Daha İyi Uyum


İşletim sisteminin birden fazla ekranda kullanılması durumunda bu cihazlarda bulunan görüntü kalitesini kendiniz ayarlayabilecek ve ekranlar arasında bütünlük olmadan kişisel değişimler uygulayabileceksiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0