• Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows 10 Güncellemesi Gelmeyenler İçin "Hemen" İndirme Rehberi

Windows 10 Güncellemesi Gelmeyenler İçin "Hemen" İndirme Rehberi

6
1
1
0
0
Windows 10'un final sürüm dağıtımı bugün sabah 07:00 itibari ile dağıtıma başlandı. Fakat güncellemeyi bir anda herkes almadığı için bazı kişiler bilgisayar başında heyecan ile bekliyor. İşte beklemek yerine hemen indirebilmek için yapmanız gerekenler.
Bildiğiniz gibi merakla beklenen Windows 10'un final sürümü bugün sabah itibari ile çıktı. Binlerce, hatta milyonlarca kişi şu anda deli gibi Windows 10 güncellemesini yapıyor ama bir o kadar da güncelleme gelmediği için bekleyenler var. Eğer "Ben de Windows 10'u hemen kurmak istiyorum" diyenleriniz varsa bu yazımızda sizlere gösterereceğimiz iki özellik ile Windows 10'a geçişinizi yapabilirsiniz.

Ancak hatırlatmakta fayda var. Rezerve işlemini yapmış olmanız gerekebilir bu işlemleri yapmak için. Tabii şu anda yüklü olan Windows 7 ya da Windows 8 sürümünüz de orjinal olmak zorunda. Sonradan vay efendim olmadı, yok efendim şöyle oldu durumlarına gelmeyelim. Şimdi de Windows'u orjinal, yani lisanslı olan arkadaşlarımıza Windows 10'un kendi kendine güncellenmesini beklemeden nasıl kurabileceklerini anlatalım.


 

 Deneme 1) Windows Klasörü


İlk denememizi Windows'un daha önceden bilgisayarınıza kurulum dosyasını yüklemiş olabileceği ihtimalinden yola çıkarak başlayalım. Microsoft firması sunucularında olacak aşırı yüklenmeyi bir nebze hafifletmek için size önceden Windows Update yaptığınız sırada kurulum dosyasını eklemiş olabilir. Bunun için Bilgisayarım > Yerel Disk C > $windows~BT adında bir klasör eklenmiş olabilir. Ancak adımları bu şekilde yapmak yerine bir dosyayı açıp aşağıda görmüş olduğunuz yere C:\$windows~BT dizinini kopyalayıp enter dediğiniz de bir setup dosyası görebilirsiniz.

Eğer setup dosyası bulunuyorsa Windows 10 yüklemesine başlayabilirsiniz. Yoksa eğer diğer adıma geçebiliriz.


 

 Deneme 2) Command Prompt (Komut İstemi)


Bu adımımızda ise CMD olarak bilinen Command Prompt, yani Komut İstemi yöntemini deneyeceğiz. Bunun için ilk yapmanız gereken Windows güncelleştirme ayarları yapmak.Görselde görebileceğiniz gibi otomatik güncelleştirmeleri, önerilen güncelleştirmeleri ve Microsoft güncelleştirmelerini aktif etmiş olmamız gerekiyor. İlk olarak bunu kontrol edin. Eğer hepsi tamamsa aşağıdaki adım ile devam edebiliriz.Şimdi ise CMD dediğimiz Command Prompt ekranını açarak wuauclt.exe /updatenow değerini yazarak birkaç dakika bekleyin, sonra Windows Update'i tekrar açarak Windows 7 veya Windows 8/8.1 bilgisayarınıza Windows 10 güncelleştirmesi gelecektir.Windows 10'u yüklemeye başlayabilir ve artık yeni Windows deneyimine siz de ortak olabilirsiniz. Güle güle kullanın.
6
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
1
1
0
0