• Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows 10'un Home Sürümünde Güncellemeler Zorunlu Olarak Yüklenecek

Windows 10'un Home Sürümünde Güncellemeler Zorunlu Olarak Yüklenecek

0
0
0
0
0
Windows 10'un Home sürümünü kullanacak olan kullanıcılara gelecek güncellemeler kullanıcıya sorulmadan otomatik olarak yükleneceği ortaya çıktı.
Windows 10'un çıkışına 10 gün kala dağıtılan Yapı 10240'de ortaya çıkan detay kullanıcıların pek hoşlarına gitmeyebilir, çünkü "Kullanıcı Sözleşmeleri" bölümünde yer alan ve sizin "evet, evet" diyerek hızlıca geçtiğiniz bölümlerde yer alan bir detaya göre Windows 10'un Home sürümünü kullanacak olan kullanıcılar gelecek olan sürüm güncellemelerini zorunlu olarak alacak.

Yani Windows 10 Home kullanıcıları Win10'a bir güncelleme geldiğinde "Windows 10'a ait güncelleştirmeler var" veya "Windows 10'a gelen güncellemeyi kurmak ister misiniz?" gibi soru veya bildirim almadan Windows kendi kendini otomatik olarak güncelleyecek ve kullanıcıların gelen güncellemeyi kurmama şansı veya tercihi olmayacak.Gelen güncellemelerde stabilite arttırma ve performans düzenlenemesi, ayrıca yenilikler gibi detayların olması sebebiyle yüklememek zaten ekstra bir risk taşıyan işletim sistemi güncellemelerinde bu durumun kullanıcıya bırakılmaması tartışmalara yol açtı. Keza Win10 Home dışındaki Pro ve üst sürümlerde bu kullanıcı tercihine bırakılmış. Fakat bu kullanıcılar da en fazla 8 aya kadar bir erteleme yapabiliyorlar. Sonrasında kurmak zorunda kalacaklar. Oldukça ilginç gelen bu durum hakkında bazı kesimler tepki gösteriyor ve Microsoft bu konu hakkında daha bir bilgi vermedi.

Bakalım firmadan bu ortaya çıkan konu hakkında bir bilgilendirme gelecek mi, neden böyle bir şey yapmışlar ilerleyen zamanlarda göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0