Windows 10'u İlk Kimler Yükleyebilecek?

0
0
0
0
0
Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 nihayet aylardır süren bekleyişin ardından bugün yayınlanacak ve çoğu kullanıcı için ücretsiz olacak olan bir güncelleme ile bilgisayarlarımızdaki yerini alacak; ancak Windows’un yeni sürümüne herkes aynı anda sahip olamayacak.
Microsoft’un belki de şimdiye dek en güvendiği ve en detaylı çalıştığı Windows sürümü olan Windows 10’u aylardır çeşitli söylentiler ve gerçeklerle haberlerimize konu ediyoruz ve resmiyet kazanan piyasaya çıkış tarihi olan 29 Temmuz’u merakla beklemeye başlamıştık; ancak Microsoft’tan gelen açıklama ile bazı kullanıcıların biraz daha beklemesi gerektiğini öğrendik. (bu da mı gol değil Microsoft)

Microsoft yöneticilerinden Terry Myerson’un yaptığı açıklamaya göre işletim sisteminin son sürümünü öncelikle daha önce Windows Insider programına kayıt olmuş kullanıcılar yükleyecek. Sonrasında Windows 10’u daha önce rezerve etmiş olan kullanıcılar güncellemeyi kurabilecek ve en sonunda da Windows 8 ya da 7 kullanıcıları ücretsiz güncellemelerine kavuşacak.

Microsoft’un bu şekilde bir sıralama takip etmesi ve herkese güncellemeyi aynı anda vermemesi kullanıcılardan geri bildirim alarak nihai sürümü daha sorunsuz bir şekilde sunmak istemesi olabilir; ancak piyasaya çıkış tarihi olarak verdiği 29 Temmuz’da tüm kullanıcılara aynı sürümü sunamamak, işletim sisteminin hala bazı eksikleri olduğunun göstergesi olarak da algılanabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0