Windows 10 Kilit Ekranı Seçenekleri

9
2
1
0
0
Windows 10 Kilit Ekranı Seçenekleri
Bilgisayarınızda farklı kullanıcılar ile oturum açmak için kullanabildiğiniz oturum açma seçenekleri kısmında artık akıllı telefonunuzda kullandığınız gibi farklı seçeneklerle kilit ekranı oluşturabiliyorsunuz.
Windows 10 bilgisayarlara geldiğinden beri hemen her gün yeni bir özelliği ortaya çıkıyor ve biz de sizlerle mümkün olduğunca paylaşmaya ve Windows deneyiminizi geliştirmeye yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Bu seferki özellik de Windows’unuzu kişiselleştirmeye ve size özel şekilde daha güvenli ve pratik hale getirmenize yardımcı oluyor.

Telefonunuzda kullandığınız kilit ekranı seçeneklerinde olduğu gibi belli bir kombinasyon ile de ekranınızı açmanızı sağlayan Windows’un yeni güvenlik seçenekleri kilit ekranınızı eğlenceli hale getirmenize de yardımcı oluyor.

Kilit ekranı seçeneklerinizi değiştirmek için öncelikle Ayarlar menüsünden “Oturum Açma Seçenekleri” kısmına giderek hangi şekli kullanacağınıza karar verin.

Bu seçeneklerden parola kullanmayı seçerseniz daha önceki versiyonlarda olduğu gibi bilgisayarınızı harf ve rakam kombinasyonlarından oluşan bir parola ile korumuş oluyorsunuz ki bu zaten mevcut olan bir özellik.

İkinci bir seçenek olan PIN kodu opsiyonunda ise telefonunuzda olduğu gibi rakamlardan oluşan bir kod seçerek kilit ekranını açabiliyorsunuz.

Windows 10’un değişiklik olarak karşımıza getirdiği resimli parola seçeneğinde ise ekran kilidi için hangi resmi kullanacağınıza karar verip “Resimli Parola” seçeneğine giderek “Ekle” butonuna basın ve seçtiğiniz resmi kilit ekranınızın resmi olarak belirleyin.

Fotoğrafı seçtikten sonra ise hareketlerinizi belirleyerek mesela fotoğrafın belli bir yerine dokunduğunuzda ekran kilidinizin açılmasını sağlayabilirsiniz.Oturum açmanın en kolay yönlerinden biri olan bu metod sayesinde bilgisayarınızın kilit ekranını çok daha hızlı şekilde açmanız da mümkün olmuş oluyor.
9
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
2
1
0
0