Windows 10 Kullanım Oranları Açıklandı!

0
0
0
0
0
Windows'un en yeni sürümü Windows 10'un kaç kullanıcısı olduğu açıklandı.
Bugün gerçekleştirilen Microsoft etkinliğinde Lumia 950 ve 950 XL'nin tanıtımını gerçekleştirildi. Lumia 950 ve Lumia 950 XL hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Bu etkinlikte iki telefonun tanıtılmasının yanı sıra Microsoft'un tanınmasını sağlayan ve bugün bulunduğu konuma gelmesindeki en büyük etken olan Windows'un yeni sürümü Windows 10'un kullanım oranları da açıklandı.

 
Bildiğiniz gibi Microsoft, Windows 10'u kullanıcılar için ücretsiz hale getirdiğini ve bu kampanyanın belirli bir süreye kadar işletim sistemini yükleyen veya rezervasyon yapan herkes için geçerli olacağını duyurmuştu. Microsoft'un bu haberi duyurmasıyla birlikte Windows 10, indirilmeye sunulduğu ilk günde bugüne kadar milyonlarca yeni cihaza yüklendi. Microsoft'un amaçladığı gibi işletim sisteminin kullanıcı sayısı son derece artmış olsa da kullanıcılar bekledikleri güzel özellikleri ve gelişmiş performansı, yeni işletim sisteminden bir türlü göremediler.İlk yüklenmeye sunulduğu tarihten beri yüzlerce hatası, eksiği ve sorunları bulunduğu tespit edilen işletim sisteminin yapılandırma çalışmaları, yani benim tabirimle "işletim sisteminin oturma süreci" hala devam ediyor. Bu sürecin ne zaman sonlanacağını tam olarak bilemeyiz fakat genel olarak kullanıcılarını memnun etmese de, bugün gerçekleştirilen lansmanda belirtilen rakamlara göre Windows 10 kullanıcılarının sayısı oldukça fazla.

Microsoft'un açıkladığı rakamlara göre 29 Temmuz tarihinde indirilmeye sunulmuş olan işletim sistemi, şimdiye kadar 110 milyon cihaza yüklendi. Microsoft 2-3 sene içerisinde bu rakamın 1 milyar olmasını bekliyor. Windows 10'un ilerleyen günlerde nasıl bir değişime uğrayacağını ya da nasıl güncellemeler alacağını bilemeyiz fakat 1 milyar cihaz hedefine ulaşılırsa Windows, sektördeki liderliğini oldukça sağlamlaştırır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0