• Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows 10'a Her Önizleme Sürümüne Sahip Olan Ücretsiz Olarak Geçemeyecek!

Windows 10'a Her Önizleme Sürümüne Sahip Olan Ücretsiz Olarak Geçemeyecek!

0
0
0
0
0
Kısa süre önce Windows 10'un Teknik Önizleme Sürümü'ne sahip olan herkesin ücretsiz tam sürüme geçebileceğine dair çıkan haberlerin aslı olmadığı ortaya çıktı.
Sizlere 2 gün önce buradan haberini yaptığımız gibi Windows 10'un Teknik Önizleme Sürümü'nü kullanan herkesin Windows 10 RTM, yani tam sürümüne geçiş yapabileceği ihtimali olduğundan bahsetmiştik. Yani elinde lisanslı bir Windows sürümü olmayan kullanıcılar Windows 10'un bu önizleme sürümünü yükleyerek Windows 10'u 29 Temmuz'dan itibaren ücretsiz kullanma şansına sahip olabilecekti.

İlk bakışta Microsoft'un korsan kullanımını azaltmak amacıyla yapıldığı öngörülen bu durum aslında sanıldığı gibi değil. Evet, Windows 10'un önizleme, yani beta sürümlerini kullanan kullanıcılar direkt olarak Windows 10'un tam sürümüne geçebilecek, fakat bu geçişi yapan kullanıcılardan MSA aranacak. Yani resmi ve onaylı bir Microsoft hesabı olanlar tam sürüme geçiş yapacaklar.MSA hesabına sahip olabilmek için ise Windows 10'un önizleme sürümüne giriş yaptığınız Microsoft hesabınızın önceden Windows 7 veya Windows 8 sürümlerinden biri ile aktif olmuş olması gerekiyor. Yani normalde bir lisanslı Windows kullanmadan Win10'un önizleme sürümünü kullanmaya başlamışsanız 29 Temmuz'da siz Windows 10'un tam sürümüne geçemeyeceksiniz. Geçebilmek için Win10 sürümlerinden birini satın almanız gerekecek.Buradan hareketle o gün yaptığımız "Microsoft, Önizleme İndiren Herkese Windows 10'u Ücretsiz Verecek!" haberimizin maalesef beklenildiği gibi olmayacağını öğrenmiş oluyoruz. Eğer bu haberi duyup "OOOoo beleş Windows, alırım bir dal" hevesiyle hemen Insider programına kayıt olup Windows 10 indirenler varsa eğer tam sürüme geçemeyeceklerini söylemek gerekiyor.

Ancak Windows 10'un önizleme sürümüne lisanslı Win7 veya Win8 sürümlerinden bu sürümlerde kullandıkları Microsoft hesabı ile geçiş yapanlarda herhangi bir sıkıntı olmayacak.

Sonuç olarak bedavaya Win10 sahibi olmak isteyen kullanıcıların bu planları Microsoft'un bu hamlesi ile suya düşmüş oldu diyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0