Windows 10 İçin Mail Ve Takvim Uygulamaları Da Gözüktü

0
0
0
0
0
Microsoft'un son işletim sistemi Windows 10'un Teknik Önizleme Sürümü gelen güncellemelerle (build) gelişmeye devam ediyor. En son gelecek olan güncelleme (build 10051) ile beraber ortaya çıkan Mail ve Takvim uygulamaları ile Win10'da nasıl bir görünüme sahip olacağı da belli oldu.
PC kullanıcılarının en çok merak ettiği şeylerden biri olan Windows 10, Teknik Önizleme olarak güncelleme almaya devam ediyor. (Diğeri ne diyenler için; Tabiki GTA V)

Microsoft'un büyük çıkış yakalaması beklenen, mobilde istediği başarıyı bu işletim sistemi ile yakalayacağı konuşulan Windows 10'a build denilen güncellemelerden yakında gelecek olan yeni güncelleme ile Takvim ve Mail uygulamaları da görünmüş oldu.Build 10051 adlı güncelleme ile gelecek özellikler net olarak belli olmasa da ilk göze çarpan bu iki uygulama oldu.Yukarıda gördüğünüz gibi The Verge üzerinden paylaşılan resimlerle ortaya çıkan Takvim ve Mail uygulamaları Windows 10'a özel Microsoft Office uygulamalarına benzerlik içermesi ilk göze çarpan detay şeklinde dikkat çekiyor.Şu anda temel düzeyde olduğu görülen bu iki uygulama genel dağıtıma çıktığında biraz daha gelişmiş olarak karşımıza çıkabilir. Eğer ilk gelecek teknik önizleme güncellemesinde de bu şekilde gelecek olursa başta pek kullanışlı olmayacak gibi duruyor. Fakat Windows 10 tam sürüme ulaştığında elbet birçok detay ve özellik eklenecektir.Mail üzerinde dokunmatik ekranlar için sağa ve sola kaydırma özelliklerinin eklendiği belirtilen uygulamada Google ve Exchange hesapları için ekleme kısayolu bulunduğu görülüyor. (sağa kaydırma hareketi ile işaretleme, sola doğru yapılacak parmak hareketi ile silme özelliği bulunacak)Takvim uygulamasında ise Google Takvim desteği sunacak olan uygulama, özellikle Google hesaplarından takvim düzeni yapan kullanıcılarını sevindirecek. Windows 8.1'de bulunan takvim uygulamasına göre daha iyi görünen ve görünüş olarak da Office uygulamaları gibi sadeleştirilen yeni Takvim uygulamasında direkt olarak Mail ve Takvim uygulaması için bir ilişkilendirme bulunmuyor. Yani gelen bir etkinlik mailini şimdilik direkt olarak takviminize aktaramıyorsunuz. (Ancak bu özellik kesinlikle tam sürümde bulunacaktır)Ayrıca aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi bir detay daha bulunuyor. Windows 10'un yeni tarayıcısı Spartan'da sağ üstteki menü ikonuna tıkladığınızda açık olan sitede "Internet Explorer ile aç" şeklinde bir ibare eklenmiş. (Açan olur mu ki?) Buradan da Microsoft'un IE'den hala vazgeçmediğini tekrar anlıyoruz.İlerleyen güncellemeler ile birçok özelliğin ve uygulamanın eklenmesi beklenen Windows 10'un genel olarak sade bir arayüz tercih etmesi açıkcası benim hoşuma gidiyor. Hem daha anlaşılır hem de göze hoş gelen yapısıyla Windows birçok kullanıcının severek kullanacağı yeni bir Windows sürümü hazırladığını söyleyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0