Windows 10 Teknik Önizlemesi'ni 1 Milyon Kişi İndirdi

1
0
0
0
0
Windows 10 Teknik Önizlemesi'ni 1 Milyon Kişi İndirdi
30 Eylül’de Windows 10’u tanıtan Microsoft, tanıtımın ertesi günü de Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü’nü çıkarmıştı. Aradan geçen iki hafta süre içerisinde yaklaşık 1 milyon test kullanıcısının Windows 10 teknik önizlemesini indirdiğini duyurdu. 
30 Eylül’de Windows 10’u tanıtan Microsoft, tanıtımın ertesi günü de Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü’nü çıkarmıştı. Aradan geçen iki hafta süre içerisinde yaklaşık 1 milyon test kullanıcısının Windows 10 teknik önizlemesini indirdiğini duyurdu. Bunun çok ciddi bir rakam olduğunu söylememiz gerekiyor; zira bunun bir beta versiyonu olmasına rağmen kısa sürede 1 milyon kişiye ulaşılması, Microsoft’un başarısı olarak adlandırılabilir.
 
Windows 10’la birlikte başlat menüsü geri dönmüştü. Yeni versiyonuyla XP günlerine döneceğinin sinyallerini veren Microsoft, bu sefer Windows 10’u kullanıcı deneyimini ön plana koyarak hazırlamış.


 
Microsoft’tan yapılan bir başka açıklama da 1 milyon Windows 10 kullanıcısından 200 bini geribildirimde bulunmuş durumda. Bu da demek oluyor ki şirketin daha çok işi var. Zaten bu teknik önizlemenin kullanıcılara sunulmasının amacı geribildirimlerin gelmesiyle Windows 10’un daha da geliştirilerek kullanıcılarla sunulmasıydı. Yeni işletim sisteminin 2015 yılında piyasaya çıkacağını da düşünürsek, yapılacak daha çok işin olduğunu söyleyebiliriz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0