Windows 10'un Çıkış Tarihi %99 Belli Oldu!

0
0
0
0
0
Windows 10'un Çıkış Tarihi %99 Belli Oldu!
TheVerge ve Microsoft’a çok yakın olan kaynaklar, şirketin Windows 10’u Temmuz ayının sonunda duyuracağını belirttiler.
Hatırlayacağınız üzere daha önce AMD’nin CEO’su Lisa Su, Microsoft’un Windows 10’u Temmuz ayının sonuna doğru duyuracağını belirten bir açıklama yapmıştı fakat Microsoft’tan bu konuyla ilgili bir doğruma gelmemişti. Fakat Microsoft’a çok yakın kaynaklar, Windows 10’un 29 Temmuz’da duyurulacağına dair ciddi bilgiler edinmiş. Daha önce Wzor isimli Rus bir kaynak da Windows 10 sürümünün 2015 Temmuz ayında duyurulacağını teyit eden bir bilgi paylaşmıştı.

Windows 10, muhakkak içerisinde bazı hatalarla gelecek. Ancak Microsoft, işletim sisteminin ücretsiz güvenlik güncellemeleri sağlamak için elinden geleni yapacağını duyurdu. Şu anki Windows 10 test kullanıcıları, işletim sisteminin son sürümüne herkesten önce sahip olma fırsatına sahip olacak. Ayrıca önceki Windows sürümlerinin aksine Windows 10, son sürüm ve test aşamasındaki versiyonları arasında çok daha az fark bulunduracak.

 Windows 10 yayınlandıktan sonra Önizleme işlemi devam edecek

Microsoft, Windows 10’u yayımladıktan sonra da önizleme sürümüne devam edecek ve işletim sisteminin en iyi performansa erişebilmesi için güncelleştirmelerini sürdürecek. Bu güncellemeler, Windows yetkilileri tarafından incelenerek onaylanacak. Microsoft Edge gibi bazı özellikler, Windows 10’un Temmuz ayı olarak gösterilen çıkış tarihine yetiştirilemeyecek. Ancak bu yılın ilerleyen zamanlarında kullanılabilir hale gelecek. Ayrıca Microsoft, 2016 yılında gelecek olan RedStone kod adlı çok daha geniş bir güncelleme planının olduğunu duyurdu.

Kaynak: TheVerge
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0