• Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows 10’un Yeni Arayüzü ve Üç Boyutlu Simgeleri Ortaya Çıktı

Windows 10’un Yeni Arayüzü ve Üç Boyutlu Simgeleri Ortaya Çıktı

1
1
0
0
0
Microsoft'un en geç Temmuz ayının sonundan itibaren kullanıma açacağı son işletim sistemi Windows 10'la ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.
Windows 8’le birlikte Aero Glass (şeffak ve bulanık görüntü) efekti kullanmaktan vazgeçen Microsoft, tam anlamıyla olmasa da tekrar buna geri dönecek. Çin’den gelen son görüntüler, Microsoft’un Aero Glass’a tam olarak olmasa da bir geçiş yaptığını gösteriyor.

Windows 10’un son şirket içi sürümlerindeki Başlat menüsünde, şeffaflık efektinin kullanıldığı görülüyor. Uygulama pencerelerinde görünmeyen bu efekt, Windows 7’de kullanılan şeffaflık efektine çok benziyor.

Şirketin 29 Nisan akşamında düzenleyeceği Build 2015 açılış etkinliğinde, Windows 10’la ilgili bilinmeyen birçok özelliği paylaşması bekleniyor.Microsoft, Başlat menüsünün açılışında da farklı bir efekt kullanmış. Sesli asistan Cortana’nın da arayüzünü iyileştiren Microsoft, arama özelliğini Başlat menüsüne eklemiş.Microsoft’un bu akşam yapacağı etkinlikte bazı bilgiler paylaşması halinde bu bilgileri sizlere anında aktarmaya çalışacağız.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0