Windows 10 ile Gelmesi Beklenen Yeni Özellikler

0
0
0
0
0
Windows 10 ile Gelmesi Beklenen Yeni Özellikler
​Microsoft, Windows 10 için öneri kutusu sunarak, Windows 10 Teknik Önizleme versiyonuna ne gibi yeniliklerin gelebileceğine dair bilgi toplamaya başladı. Dilerseniz siz de öneri kutusunda beğendiğiniz 20 favori özelliği oylayabilirsiniz.
Microsoft, Windows 10 için öneri kutusu sunarak, Windows 10 Teknik Önizleme versiyonuna ne gibi yeniliklerin gelebileceğine dair bilgi toplamaya başladı. Dilerseniz siz de öneri kutusunda beğendiğiniz 20 favori özelliği oylayabilirsiniz.
 
Oylama bitmeden kesinleşmiş listeden bahsetmek de mümkün olmuyor. Fakat başlangıç menüsünün geri gelmesiyle Microsoft’un kullanıcı odaklı bir işletim sistemiyle döndüğünü söyleyebiliriz.
 
Microsoft’un listesinde en çok oy alan özelliklere, sırasıyla bir göz atalım:
 

 Windows Gezgini için sekme açma özelliği

Windows Gezgini kullanıcılarına, internet tarayıcılarından alışılan kullanım çeşitliliğini sunacak olan bu özellik, Mac OS X’te uzun süredir var. Kullanıcılar, araç çubuğundaki bu görüntü kirliliğinin engellenecek olmasından dolayı en fazla bu özelliğe oy verdiler.
 

 İşletim sisteminin Windows 10’a bedelsiz olarak yükseltimlesi

Bunun, en fazla istenen özelliklerden bir tanesi olması kimseyi şaşırtmadı. Fakat Windows Enterprise sürümüne geçişin mutlaka bedelli olması gerektiği savunuldu. Ayrıca Windows 7 ve daha eski işletim sistemine sahip olanların mutlaka paralı geçiş yapması gerektiği düşünülüyor.
 

 Windows güncellemeleriyle yenilenen sürücü versiyonları

Daha rahat bir kullanım olmasından dolayı kullanıcılar, bu özellik sayesinde sahip oldukları tüm donanımlar için farklı farklı internet sitelerinde gezip uygun sürücüyü aramak zorunda kalmayacaklar.
 

 Kontrol panelinin bilgisayar ayarlarıyla birleşmesi

Bu fikrin ortaya çıkmasının en önemli sebebi, daha etkin bir işletim sistemine kavuşma isteği. Tüm ayarlara ulaşılabilecek tek bir panelin kullanılması, muhtemelen daha kullanışlı olacaktır.
 

 Dosya Gezgini’ndeki .rar, .7z ve .bz2 gibi dosyalar için destek

Windows kullanıcıları, bu dosyaları açabilmek için üçüncü parti yazılım kullanmak zorunda. Bu dertten kurtulmak amacıyla, başlıkta verdiğimiz dosyaların desteklenmesi, kullanıcıların en çok istediği özellikler arasında yer alıyor.
 

 Windows 10’daki Aero temalı objelerin yeniden tasarlanıp yerleştirilebilir olması

Kullanıcılar, 4 binden fazla oy kullanarak farklı ikonlar ve objeler kullanarak işletim sistemlerini kendi kullanım alışkanlıklarına göre tasarlamak istediklerini belirttiler.
 

 Daha iyi bir NotePad uygulaması

Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu, Note 8’in NotePad uygulamasını ilkel buluyor. Kullanıcılar, NotePad++ gibi daha modern bir arayüz kullanmak istediklerini belirtiyor.
 

 Başlangıç ekranını kişiselleştirme

İşletim sistemine giriş yapıldığında, Windows 7 kullanıcıları, çıkan görüntüyü kişiselleştirebiliyordu. Microsoft, Windows 8’de bu özelliği kaldırdı ve kullanıcılar, yeni işletim sisteminde aynı özelliğin tekrar geri gelmesini istiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0