• Anasayfa
  • Yazılım
  • Sahte Windows 10 Maili Hackerların Bilgisayarınızı Ele Geçirmesine Yol Açıyor!

Sahte Windows 10 Maili Hackerların Bilgisayarınızı Ele Geçirmesine Yol Açıyor!

0
0
0
0
0
29 Temmuz'dan bu yana milyonlarca kişinin geçiş yaptığı Windows 10 için hackerlara da gün doğdu. Gelen Windows 10'a yükseltme maili gibi görünen spam posta ile bilgisayarınızın tüm kontrolünü bu kötü amaçlı siber kullanıcıların eline bırakabilirsiniz.
29 Temmuz 2015'te TSİ 07:00'da başlayan Windows 10'un final sürümüne geçiş işleminde 3 gün içinde 70 Milyon kullanıcı Windows 10'a geçiş yapmıştı. Hem stabilite, hem uyumluluk hem de arayüz açısından Microsoft'un sonunda (!) güzel bir iş çıkarması ve bu sürümün de ücretsiz olmasıyla milyonlar hızlı bir şekilde bu yeni Windows sürümüne geçiş yapmaktalar.

Fakat hala yükseltme uyarısı gelmemesi sebebiyle Windows 10'a geçmeyi merakla bekleyen kullanıcılar mevcut ve hackerlar da bu durumu fırsat bilerek spam olarak Windows 10'a yükseltme zamanınız gelmiş gibi e-postalar atıyor.Cisco tarafından farkedilen durumda sanki Microsoft tarafından gönderilmiş gibi Tayland'dan yollanan bir e-posta ortaya çıktı. Microsoft'un [email protected] adresinden gönderilmiş gibi görünen ve "Windows 10 Free Update" başlığı ile gelen mailde Windows 10'a yükseltme bağlantısı da verilmiş. Kullanıcılar Windows 10 için sırası gelme sevinciyle tıkladıkları bağlantı ile Windows 10'un değil, CTB-Locker adlı kötü amaçlı yazılımı indirip kurmuş oluyorlar. Bu konuda oldukça dikkatli olmak gerek.

"Nasıl farkedeceğim doğru olup olmadığını?" diye bir soru kafanızda belirdiyse cevap açık; Microsoft sizin Windows 10'a geçişiniz için mail atmıyor. "Get Windows 10" programı (hani şu sağ altta çıkan) üzerinden ya da Microsoft'un kendi sunucularında ve sitesinde bulunan Windows 10'un ISO dosyası ile geçiş sağlanılmakta. Yani Microsoft'tan size bir Windows 10'a yükseltin diye bir mail gelir ve bu mailde de ekte Windows 10 dosyası vb şeyler varsa sakın bir işlem yapmayın ve  bu postayı acilen silin. Yoksa bilgisayarınızdaki tüm bilgiler bu postayı gönderen Taylandlı arkadaşların eline geçmiş olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0