Windows 10'un Yeni İkonları Ortaya Çıktı

1
1
0
0
0
Microsoft'un bundan sonra yeni sürümünü çıkarmayacağını açıkladığı son işletim sistemi Windows 10'la ilgili ikonlar ortaya çıktı.
Microsoft’un son işletim sistemi Windows 10’un ne zaman kullanıma açılacağı hala belirsizliğini koruyor, bir Temmuz sonu çıkacak deniyor bir yıl sonu. Yazılım şirketi tarafından daha önce yaz aylarının başından itibaren hizmete sunulacağı söylenen Windows 10’un çıkış tarihi, muhtemelen birkaç ay daha gecikecek gibi duruyor. 

Aradan geçen süre içerisinde Microsoft, Windows 10’da ne gibi geliştirmeler yapıldığını resmi blog sayfasından üzeri kapalı da olsa açıklıyor. Gelen son görseller, Windows 10’daki yeni ikonların nasıl göründüğünü açık bir şekilde karşımıza çıkarıyor.

En dikkat çekici ikon ise “Bu Bilgisayar” ikonu. Windows 10’la birlikte “Bu Bilgisayar” ikonunda klavye, bilgisayarın önüne gelmiş. Önceki işletim sistemlerinde olduğu gibi Geri Dönüşüm Kutusu simgesi, Windows 10’da tasarımını korumaya devam edecek. Tek değişiklik, oval olan çöp kutusunun köşeli olması.

Microsoft, yeni ikonlarla ilgili ağzını sıkı tutup yapılan yeniliklerin deşifre olmasını istemiyor. Windows 10’un en geç Ağustos ayında çıkacak olmasından dolayı şirketin ikon tasarımları üzerinde oynama konusunda önünde hala uzunca bir zaman olduğunu belirtelim. 

Kaynak: SoftPedia
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0