Windows 8 Güvenli Modda Nasıl Başlatılır?

6
5
3
1
0
Windows 8 veya 8.1 işletim sistemini kullanıpta, her hangib ir terslik karşısında güvenli moda nasıl geçeceğinizi bilmiyorsanız bu yazımızı okumanızda fayda var.
Microsoft, Windows 7'de yakaladığı başarıyı, Windows 8 ve 8.1'de koruyamamasının en büyük sebeplerinden biri Metro arayüzünün masaüstünde devre dışı bırakılamıyor olması. Ancak bazı ayarların, yalnızca Metro aratüzünden erişilebiliyor olması, kullanıcıların bu alanı kullanmasını zorunlu kılıyor.

Windows 8'den önceki işletim sistemlerinde 'F8' tuşuna açılışta basarak işletim sistemi 'Güvenli Mod'da başlatılabiliyordu. Tabi bu özellik için sistem açılışında kullanıcıya bırakılan süre,  oturum açma ekranına gelme süresini uzatmaktaydı. Windows 8 ve 8.1'de sistemin daha hızlı yüklenmesi sağlamak adına bazı taşların yerleri değiştirildi.

Bu değişiklik, anakart üreticileri ve Microsoft arasında uyum sağlanarak inanılmaz açılış hızlarına erişti.
 

 Güvenli mod nasıl başlatılacak?

Eğer sisteminizde bir sorun olduğunda veya başka sebeplerden dolayı güvenli moda ihtiyaç duyarsanız, Metro arayüzünden bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak hemen belirtelim bu işlem Metro arayüzü dışında her hangi bir yerden yapılamamakta.

1-) Windows tuşuna bastıktan sonra 'Gelişmiş' yazıyoruz. Ardından 'Ayarlar' kategorisini seçerek, 'Gelişmiş başlangıç seçenekleri'ni seçiyoruz.2-) Açılan sayfada yer alan 'Gelişmiş başlangıç'ın altındaki 'Şimdi yeniden başlat'a tıklayın.3-) Önünüze gelen ekrandan 'Sorun gider'i seçin.4-) Ardından 'Gelişmiş seçenekler'i seçin.5-) 'Başlangıç ayarları'nı açın...6-) Son olarak bu ekrandan 'Yeniden başlat'ı seçin.7-) Artık tek yapmanız gereken bu ekrandan istediğiniz özelliği seçmek. Örneğin; 4'üncü seçnek ise 'F4'e basmanız yeterli.

6
5
3
1
0
Emoji İle Tepki Ver
6
5
3
1
0