Windows 93 Paralel Evrende Tasarlansa Nasıl Olurdu?

2
0
0
0
0
Bill Gates ile Steve Ballmer90'lı yılların başında bilgisayar sahibi olanlar ya Windows 3.1 ya da Mac kullanıyorlardı ki o dönem ikisi de berbattı (Mac biraz daha az berbattı diyebiliriz). Windows 95'in gelmesiyle birlikte ise ''nerd school'' denilen -özellikle Amerikan filmlerinde duymuşsunuzdur, teknoloji ile içli dışlı olanlar için kullanılan inek sıfatı- sınıfın temeli atılmış oldu.

90'lı yılların başında bilgisayar sahibi olanlar ya Windows 3.1 ya da Mac kullanıyorlardı ki o dönem ikisi de berbattı (Mac biraz daha az berbattı diyebiliriz). Windows 95'in gelmesiyle birlikte ise ''nerd school'' denilen -özellikle Amerikan filmlerinde duymuşsunuzdur, teknoloji ile içli dışlı olanlar için kullanılan inek sıfatı- sınıfın temeli atılmış oldu. 

Şimdi sizden Bill Gates ve Steve Ballmer'ın bir sürü LSD (bir çeşit uyuşturucu) alarak 1993 yılında yeni bir işletim sistemi yayınladığını düşünün.

Windows 93 adlı bu projenin temeli oluşturan şey de ''paralel evrende Bill Gates ile Steve Ballmer bir sürü uyuşturucu alıp bir işletim sistemi tasarlarsa ne olur?'' fikri. Hacker/artist olarak adlandırabileceğimiz Jankenpopp ve Zombectro tarafından geliştirilen proje demo aşaması olarak Ekim ayında yayınlanmıştı. İkili tarafından Reddit üzerinden yapılan açıklama ile Windows 93, 90'ların bilgisayar deneyimini size bambaşka bir şekilde sunmak için artık hazır.Yapacak önemli bir işiniz yoksa zamanınızı harcamanız için birebir. Masaüstünde Doom tarzında ''Castle GAFA 3D'' adlı bir oyun ve Star Wars Episode IV'un ASCII animasyon versiyonu olan Star Wars AVI bulunmakta. Tabi bunlar onca şeyden sadece ikisi.Virtual PC ile Windows 93 içinde yeni bir pencere açarak yeni bir Windows 93 başlatabilir, onun içindeki Virtual PC ile de yeni bir Windows 93 penceresi açarak onun içinde yeni bir Windows 93 başlatabilirsiniz. Karmaşık gözükmesin, kullanınca ne demek istediğimizi anlarsınız. ''Framapad'' ile diğer Windows 93 kullanıcıları ile chat yapabilirsiniz. Gerçekten. 

''Robby'' ile çöp adamımız Robby'i kullanarak bir bankayı soymaya çalışıyorsunuz (spoiler; Robby için pek iyi olmuyor sonucu).

Sistem tüm o 90'lar nerd school'u için ipuçları, şakalar, göndermeler vb. şeylerle dolu. Gerçekten eğlenmek istiyorsanız ve vaktiniz varsa Windows 93 tecrübesini deneyebilirsiniz. Sadece ''Totally not a virus. Trust me.. im a dolphin (Kesinlikle virüs değilim. Güven bana.. ben bir yunusum) olayına tıklamayın. 90'ların nerd'lerinden biriyseniz yunuslara güvenilmeyeceğini bilirsiniz.

Windows 93 deneyimine bu adresten ulaşabilirsiniz;  http://www.windows93.net/

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0