• Anasayfa
  • Yazılım
  • iOS Uygulamaları Artık Windows Phone’larda Kullanılabilecek

iOS Uygulamaları Artık Windows Phone’larda Kullanılabilecek

2
1
0
0
0
Açık kaynak kodlu Windows Bridge yazılımı, iOS geliştiricilerinin uygulamalarını Windows işletim sistemine uyumlu hale getirip Windows uygulama mağazasına koyabilecekler.
Eğer iOS uygulama geliştiricileri, Windows Bridge isimli yazılımı kullanmaya başlarlarsa Windows Phone kullanıcılarına gün doğacak. Bu yazılım, iOS için geliştirilen uygulamaların Windows işletim sistemli cihazlarla uyumlu olmasını sağlıyor, ayrıca Windows marketlerde de yayımlanabilmesini sağlıyor. 

Şu an için AppStore’da 1.5 milyona yakın uygulama bulunurken Windows mağazasında bu rakam yalnızca 340 bin. Ayrıca bu uygulamaların çoğu ‘çöp uygulama’ olarak nitelendirilen vasıfsız uygulamalardan oluşuyor. 

Microsoft, zaten bu yılın başında yapılan geliştirici konferansında, Windows 10’un Android ve iOS uygulamalarını kullanabileceği bir port aracından bahsetmişti fakat bu zamana kadar ses seda çıkmamıştı. Bu port, birkaç gün önce geliştiricilerin kullanımına açıldı ve bunun da ilk meyvesi gelmiş oldu. Bu yazılım, geliştiricilerin hem Windows 8.1 hem de Windows 10 için uygulama portlaması yapabilmesini sağlayacak.Bu durum şimdilik bilgisayar için geçerli fakat bu senin sonuna kadar mobil platformu için de geçerli olması bekleniyor. Beta sürecinde olan bu araç, yakın bir zamanda final sürümüne geçecek. (tarih net olarak belli değil fakat iOS için sonbaharda çıkması bekleniyor) Android versiyonunun ise ne zaman tam sürümüne geçeceği şimdilik netlik kazanmadı.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0