• Anasayfa
  • Yazılım
  • Tüm Windows Sürümlerini Etkileyen Büyük Açık İçin Acil Güncelleme Yayınlandı!

Tüm Windows Sürümlerini Etkileyen Büyük Açık İçin Acil Güncelleme Yayınlandı!

1
1
0
0
0
Windows 7, Windows 8 ve hatta beta aşamasındaki Windows 10'u bile etkileyen büyük bir açık için acil güncelleme yayınlandı!
Microsoft'un şu anda destek sağladığı Windows sürümleri olan Windows 7, Windows 8 ve 29 Temmuz'da final sürümüne yükselecek Windows 10 için büyük ve kritik bir güvenlik açığı tespit edildiç Bu sorun için acil bir hata düzeltme güncellemesi yayınlayan Microsoft, bu açığı kapatmak için her kullanıcının bu güncellemeyi yüklemesi gerektiğini belirtiyor.

En son 2014 yılının Ekim-Kasım aylarında yayınlanan acil güncellemelerden sonra ilk defa böyle bir durumun yaşanması Windows 10 öncesi tedirginlik yaratsa da bu ciddi açığın kapanmış olmasıyla sorun çözüme kavuşmuş oluyor.Windows'un Güvenlik Bülteni sayfasında yayınlanan bilgiye göre bu kritik açık şu anda Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7, Windows 8, Windows RT 8.1 ve son yayınlanma öncesi son düzlüğe çıkmış olan Windows 10'a sahip tüm kullanıcıları etkiliyıyor. Fontlar arasında yer alan OpenType tiplerde bulunan bu açık, bu sorunu fark eden bir hackerın tamamen bilgisayarınıza rahatlıkla sızabilme, tüm bilgilerinize erişebilme ve düzenleyebilem gibi neredeyse sınırsız bir yetki kazanmasına yol açıyor.

Hacking Team tarafından bulunan bu açığın farkedilmesi ile otomatik güncelleme olarak yayınlanan bu güncellemenin güncellemeleri kapatan kullanıcılar tarafından Windows Güvenlik Bülteni sayfasından indirerek kurmaları ve bilgisayarlarını yeniden başlatmaları gerekecek.

Bu bağlantı üzerinden bilgisayarınızdaki Windows sürümüne uygun olan güncellemeyi indirip kurarak sorunu çözebilirsiniz.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0