• Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Phone 8.1 Güncellemesi Sadece Yeni Cihazları Kapsayabilir

Windows Phone 8.1 Güncellemesi Sadece Yeni Cihazları Kapsayabilir

0
0
0
0
0
MWC 2015'de yeni Windows phone'larını tanıtan Microsoft, 8.1 için yeni güncellemesini de duyurmuştu. Ancak bu güncelleme sadece yeni Microsoft cihazlarını mı kapsayacak yoksa eski cihazlar için de geçerli olacak mı henüz belli değil. Micsosoft'a yakın kaynaklara ise göre güncelleme sadece yeni cihazlara.
Microsoft sonunda MWC 2015'de ''Windows Phone 8.1 Update 2'' tanıtımını yapmıştı. Güncelleme, pek çok yeni geliştirme ile Windows phone'lara gelecek. Örneğin ''Update 2''da ayarlar daha erişilebilir ve fonksiyonel olacak.

Mesela wireless ayarlarına girdiğinizde telefonun tüm bağlantı ayarlarına tek bir yerden erişebileceksiniz (wifi ayarı için menünün farklı yerinden, bluetooth ayarı için farklı yerinden uğraşma olayı olmayacak).

Yada yine ayarlar arasında hızlı geçiş ve maximum erişim olanağı gibi şeylere de sahip olacaksınız.

Bluetooth klavyelerle çalışma, uygulamalara özel izinler koyma gibi özellikler de yeni güncellemenin barındırdığı şeylerden birkaçı.Şimdi buraya kadar herşeyi iyi hoş. Asıl sıkıntı burdan sonra başlıyor. Özellikle Microsoft'a yakınlığı ile bilinen ve defalarca Microsoft'un yenilikleri hakkında ilk sızıntıları yapan, Microsoft'un sürekli olarak süprizlerini baltalayan isimlerden biri olan Pual Thurrott'a göre ''Update 2'' sadece Microsoft'un yeni satışa sunacağı cihazlarda olacak (bu da bütün okları özellikle Lumia 640 ve Lumia 640 XL'ye çevirmekte).Şuan olarak bu haber doğru mu değil mi bilemiyoruz. Ancak Thurrott'un yaptığı bu açıklamadan sonra Microsoft'a yüklenen kullanıcıların hiçbiri olumlu yada olumsuz bir cevap alamadı. Microsoft alıştıra alıştıra söylemeyi mi düşünüyor, yoksa haberin bir gerçeklik payı yok mu bunu yakında göreceğiz.

Ancak şöyle de bir gerçek var, sektörün içinden çoğu kişi Thurrott ile aynı şekilde düşünüyorsa Microsoft'un ''Update 2'' için düşündüğü birşeyler mutlaka var demektir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0