Windows'un Oturum Açma Ekranını Atlayın!

6
2
0
0
0
Windows'u her açtığınızda parola yazmak istemiyorsanız, bu ipucu sizin için... Artık bilgisayarınızı açtığınızda direk olarak sorgusuz sualsiz masaüstüne geçiş yapabileceksiniz.
Bilgisayarınızı her açtığınızda parolanızı girerek oturum açmak sizi yoruyorsa, oturum açma ekranını ortadan kaldırabilirsiniz.Bunun için öncelikle Windows+R tuşlarına basarak Çalıştır penceresini açın. Şimdi netplwiz yazın ve Tamam'a tıklayın. Böylece Kullanıcı Hesapları penceresini açmış olacaksınız. Şimdi "Kullanıcılar bu bilgisayarı kullanmak için kullanıcı adı ve parola girmelidir" seçeneğini bulun ve yanındaki kutunun işaretini kaldırın.
Bir defa için kullanıcı adı ve parolanızı girmeniz gerekecek. Bunu yaptıktan sonra oturum açma ekranını bir daha görmeyeceksiniz. Tabi, istediğiniz zaman ekranı tekrar etkin hale getirebilirsiniz. Bu ipucu Windows 7'den Windows 10'a tüm Windows'larda çalışıyor, ancak bilgisayarınıza izinsiz erişimi mümkün kılacağından güvenlik riski getirebilir. Böyle bir riski alıyorsanız, Windows'u daha hızlı açmanın keyfini sürebilirsiniz. 
6
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
2
0
0
0