Doların Yükselmesi, Windows Store’daki Uygulamaları Vurdu!

0
0
0
0
0
Doların Yükselmesi, Windows Store’daki Uygulamaları Vurdu!
​Dolar, son bir hafta içerisinde tüm dünyadaki para birimleri karşısında inanılmaz seviyelerde değer kazandı. Bu durum bazı şirketler için bir fırsat niteliği taşısa da bazılarını çok olumsuz yönde etkiledi. Bu şirketlerden bir tanesi de yazılım devi Microsoft.
Dolar, son bir hafta içerisinde tüm dünyadaki para birimleri karşısında inanılmaz seviyelerde değer kazandı. Bu durum bazı şirketler için bir fırsat niteliği taşısa da bazılarını çok olumsuz yönde etkiledi. Bu şirketlerden bir tanesi de yazılım devi Microsoft.

Microsoft’a ait olan Windows Store’daki uygulamalar dolar bazında satışa sunulduğu için, son bir hafta içerisinde doların %20 artış göstermesinden dolayı normal fiyattan bir anda daha pahalıya gelmeye başladı. Bu durum, Windows Store’daki uygulama satışlarında belirgin bir düşüşe sebep oldu.


Şirketten yapılan açıklamada, 13 Nisan’dan itibaren Windows Store’da bir fiyat düzenlemesinin yapılacağı belirtildi. Tam olarak ne yapılacağı belirtilmemiş olsa da muhtemelen uygulama fiyatlarına, doların son günlerde kazandığı değere karşılık bir indirim yapılacağını düşünüyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0