Windows Vista Seneye Tarihe Karışıyor!

4
1
1
0
0
Microsoft'un çıkarmış olduğu işletim sistemi Windows tarihinin en kötü versiyonu olan Vista, seneye tarihe kaşırıyor.
Microsoft'un 20 Kasım 1985'te ilk defa piyasaya sürdüğü işletim sistemi olan Windows, ilk versiyonundan bu yana inanılmaz değişim ve geliştirmeler kaydetti. Özellikle son sürümü olan Windows 10 ile birçok yeniliği getiren firma, tek platform olayını da entegre ederek güzel bir iş çıkarmıştı.

Fakat bu Windows tarihinin tartışmasız en kötü versiyonu olarak kabul edilen ve hatta eski Microsoft patronu Steve Ballmer tarafından da en büyük pişmanlığı olarak tanınan Windows Vista, seneye elveda diyecek.2005 yılında çıkan işletim sistemi bir türlü belini doğrultamamış ve Microsoft için büyük bir hayal kırıklığı ve ciddi bir başarısızlık olarak görülmüştü. Ardından Windows 7 ile bir toparlama yapan firma, bu oldukça kötü sürüme resmi desteğini 2012 yılında sonlandırmış ve sadece güvenlik güncellemelerini sunmaya devam ediyordu. Fakat 2017 yılında, yani seneye bu güncelleme desteğini de bitirecek olan firma, artık bu en kötü sürümünden elini ayağını çekmiş olacak.

Tam tarih olarak 11 Nisan 2017, yani tamı tamına 1 sene sonra tamamen bitmiş olacak olan Vista için eğer aranızda kullananlarınız varsa en azından Windows 7'ye geçmelerini tavsiye ediyorum.
4
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
1
1
0
0