Xposed, Artık Android Lollipop'u Destekliyor

0
0
0
0
0
Rootlu Android cihazların neredeyse kontrol paneli olarak görülebilecek uygulama Xposed, uzun süredir beklenen Android 5.0 ve dolayısıyla ART desteğini kazanmış oldu.
Android cihazlarına root işlemiyle tüm kısıtlamalarını kaldıran geliştirici ve meraklı kullanıcıların telefonlarının kontrol paneli olarak gösterilebilecek uygulama olan Xposed uzun zamandır beklenen Android Lollipop desteğini sunan yeni versiyonunu çıkardı.

Özellikle geliştiricilerin uğrak yeri olan XDA Developers forumunda sunulan bu uygulama ile artık Android Lollipop ve dolayısıyla ART kullanan geliştiriciler özellikle arayüz konusunda istedikleri değişiklikleri yapabilecekler.Xposed'un geliştiricisi olan rovo89, Android 5.0 destekli yeni Xposed'un alfa sürümü olduğunu ve bazı sorunlar yaşanabileceğini de belirtmesine rağmen kendisinde stabil olarak çalıştığını söylemiş.

Ayrıca Android Lollipop güncellemesini almış (ya da rom ile 5.0'a yükseltilmiş) Samsung cihazlarında bootloop sorunlarının görüldüğü için bunu çözmek için uğraştığını, çözüme ulaşana kadar Samsung romlarını kullananların Xposed kullanmaması gerektiğini belirtti.

Açıkcası tüm lollipop kullanıcılarının bir süre daha rovo'ya şans tanımalarını ve biraz daha sabretmelerini tavsiye ediyorum. Root yetkisinin alınmasıyla ve SuperSU yetkisi kullanıyor olan Xposed'da yapılan değişikler sistemsel özellikleri de etkileyebileceği için stabil sürümünden önce bir heyecan ile kullanıma başlamanız telefonunuzu kullanılmaz kılabilir.

 Xposed for Android Lollipop [XDA-Developers]
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0