• Anasayfa
  • Yazılım
  • Zorunlu Windows 10 Güncellemeleri Kullanıcılara Sorun Yaşatıyor!

Zorunlu Windows 10 Güncellemeleri Kullanıcılara Sorun Yaşatıyor!

3
2
2
1
0
Windows 10 ile birlikte gelen zorunlu güncellemeler, size sormadan bilgisayarınız güncelleme yapmasını sağlıyor ve bunlardan bazıları sorunlara yol açabiliyor.
Windows'un en yeni işletim sistemi olan Windows 10, Ağustos'un başından beri önceden rezervasyon yaptırmış kişiler tarafından indirilebilir halde. İşletim sistemini indiren kişiler bugüne kadar çeşitli sorunlarla karşılaştı.

Özellikle oyunlarla ve Nvidia gibi önemli driverlarla sorun yaşayan işletim sistemi, şimdiden çoğu kişiyi pişman etmiş durumda. Bunun asıl nedeni, Windows 10'u indirmeden önce çoğu kullanıcının işletim sistemindeki "güncelleme yapma zorunluğu" bölümünü görmemiş olması. Yani bu şu demek; Windows 10, herhangi bir güncellemeyi onaylarsa bunu size sormadan yükleyecektir.Durum böyle olunca bütün Windows 10 kullanıcıların akıbetine karar vermek Microsoft'a kaldı ve açıkcası, şuana kadar Microsoft bu sorumluluğunu iyi şekilde yerine getirebilmiş değil. Başta Nvidia olmak üzere sorun çıkartan birçok driver ve çoğu oyun/uygulamanın uyumsuz olması bunlara örnek.

5 Ağustos'da yayınlanan KB3081424 kodlu güncelleme de bunlardan birisi. Güncelleme, otomatik olarak yüklenmeye çalışıldığı zaman çoğu kişide hataya neden oluyor ve tamamlanamıyor. Tamamlanamayan güncelleme ise bilgisayar tekrar başlatılınca tekrar başlıyor. Kısır bir döngüye girmiş olan bu olay, çoğu kullanıcıyı kızdırmış olsa ki forumlarda şimdiden çok kötü yorumlar bulunuyor. 

Bu sorunun çözümü için Windows'un yapılandırma ayarlarına girin, KB3081424 kodlu güncellemeyi bulun ve işlemi geri alın. Bu noktada sonra güncelleme en baştan yüklenecek ve bu sefer sorun yaşamayacaksınız.

Umarım Windows bir an önce her model ve marka sürücülerin Windows 10 ile uyuşmaya zorunlu olmadığını anlar, bize gizliliğimizin güvenliğinden şüphe ettirmeden kendi seçimimizi yapma şansı sunar ve zorunlu güncelleme özelliğini kaldırır. 

Kaynak: Forbes
3
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
2
1
0