Yerli Aşının Faz-3 Çalışmaları İçin e-Nabız'da Gönüllü Başvuruları Başladı

23
8
1
0
0
Yerli Covid-19 aşısının Faz-3 çalışmaları için gönüllü başvuruları başladı. Faz-2 çalışmalarında %100 antikor sağlandığı tespit edilen aşı için e-Nabız sitesinde “Gönüllü ol” butonu açıldı.

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ve Erciyes Üniversitesi Aşı Araştırma ve Geliştirme Merkezi (ERAGEM) iş birliğinde geliştirilen yerli aşının Faz-3 çalışmaları için gönüllü başvurular e-Nabız üzerinden açıldı.

Nisan ayı sonunda Faz-2 raporlamalarının işlemi tamamlanmıştı. Raporda Covid-19 aşısını olan gönüllülerin %100’ünde antikor oluştuğu bildirilmişti.

Yerli Aşı için e-Nabız üzerinden başvurular açıldı.

e-Nabız sistemi

Sağlık Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Türkiye Sağlık Entütüleri Başkanlığı ve Erciyes Üniversitesi iş birliğinde geliştrilen inaktif Covid-19 aşısının Faz-3 testleri için gönüllü olmak isteyen vatandaşların, e-Nabız sitesinde “Aşı Çalışması için Gönüllü Ol” butonu sayesinde başvuru yapabilecekleri belirtildi.

Yerli aşının Faz-1 çalışmaları 44 gönüllü ile yapılmıştı. Şubat ayında başlayan Faz-2 çalışmalarında ise 250 gönüllünün aşılanması 9 Nisan’da tamamlanmıştı.

E-Nabız sitesine giriş yaptığınızda, ekranda “Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ve Erciyes Üniversitesi iş birliği ile geliştirilen inaktif COVID-19 aşısının Faz 3 klinik çalışmalarında gönüllü olmak için tıklayınız” yazılı buton ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kaynak : https://www.ntv.com.tr/turkiye/yerli-asida-faz-3-gonullu-basvurulari-e-nabiz-uzerinden-basladi,MLpFhByiH0Wk9n18-ufIFA
23
8
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
23
8
1
0
0