Yerli Yapım Hacker Filmi: 'Tehdit: Siber Çöküş'

2
0
0
0
0
Yerli Yapım Hacker Filmi: 'Tehdit: Siber Çöküş'
Beyaz perdede popülerliği giderek artan 'siber saldırı' filmlerine şimdi de yerli bir yapım ekleniyor.

İçinde bulunduğumuz siber çağın yaşantımıza kattığı önemli iki kelime var; hack ve hacker'lık. İnternet artık bizim için her şey olmuş durumda ve internete olan bu bağlılığımız da bizi hacker'lara karşı savunmasız yapıyor.

Hacker'lar her geçen gün daha tehlikeli hale geliyor ve bu popülerlik onların sinemada pek çok filmde karşımıza çıkmalarını da sağlıyor. Şimdi ise bu filmlere bir de yerli yapım ekleniyor; Tehdit: Siber Çöküş.

Mascot Film ve m3 Film yapımı olan Tehdit: Siber Çöküş'ün konusu şöyle; 

''Yıllarını siber suça vermiş bir Hacker, devlet tarafından aranmaktadır. Siber Güvenlik Teşkilatı'nın aradığı bu Hacker uluslararası şirketlere zarar vermekte, bir çok şirket ağına sızıp, şirket içi özel bilgileri hackleyerek başka ülkelerdeki kişi ve kurumlara satmaktadır.

2 yıldır peşinde oldukları bu Hacker için başlatılan operasyon, başbakanlığa bağlı özel birim Siber Güvenlik Teşkilatı tarafından yürütülmekte ve birimin başında olan başkan Mithat tarafından yakından takip edilmektedir. Amaçları bu Hacker'ı yakalamak, aynı zamanda devlet için etkin bir rolde kullanmaktır. Kod adı Kurtbey olan bu Hacker, iki yılın sonunda bir iş için topladığı hacker grubu yeni bir saldırı girişiminde bulunurlar. Grubun açık vermesi ile Siber Güvenlik birimini harekete geçirirler. Birim hızlı bir şekilde yerlerini tespit etmeye çalışır. Grup verdikleri açıktan dolayı daha fazla gizliliğini koruyamaz ve açığa çıkarak yakalanırlar, ancak grubun lideri olan Kurtbey için her şey yeni başlamaktadır.''

Tehdit: Siber Çöküş, bu yıl Sonbahar aylarında vizyonda olacak. Filmin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0