YouTube'a Black Mirror: Bandersnatch Benzeri İnteraktif İçerikler Geliyor

23
8
2
1
1
İzlerken seçim yapmanızı isteyen ve gidişata yön vermenize olanak tanıyan içerikler YouTube'a geliyor.

Aylık abonelik sistemine dayalı medya sağlayıcısı Netflix'i bilmeyenimiz yoktur. Geçtiğimiz senenin sonlarına doğru Netflix'te yayınlanan Bandersnatch dizisi ile ilk kez (başarılı olarak) tanıştığımız interaktif içerik deneyimi, izleyenleri gerçekten de derinden etkiliyor zira hikayenin gidişatına siz karar veriyorsunuz.

YouTube; interaktif içerikler ve canlı özellikler için yeni bir takım kurdu. Bu takımın başına, daha önce de interaktif içerikler üzerinde başarılı çalışmaları olan Ben Relles'ı geçiren YouTube, sahip olduğu izleyici kitlesine emin adımlarla yepyeni içerikler sunmayı planlıyor.

Kahvaltıyı seçmeniz isteniyor. ~Bandersnatch

YouTube'un orijinal içerik müdürü Susanne Daniels yaptığı açıklamada "Katmanlara binmiş, olaylar zinciri şeklinde interaktif hikayeler yaratmak için artık elimizde çok daha gelişmiş yöntemler ve fırsatlar var" dedi ve sözlerine "İçerikleri platformumuzda nasıl şekillendirebileceğimiz hakkında Ben'in tecrübeleri, onu bu iş için seçilebilecek en doğru kişi hâline getiriyor" şeklinde devam etti.

Her ne kadar kullanıcı istatistiklerini paylaşmaktan kaçınsa da Netflix izleyicilerinin interaktif içerikleri fazlasıyla beğendiği ve bu doğrultuda Netflix'in de yeni interaktif içerikler üretme aşamasında olduğu biliniyor.

"Bilgisayarı parçala" veya "masaya vur" seçenekleri sunuluyor. ~Bandersnatch

YouTube'a gelecek interaktif içerikler hakkındaki dile getirmeye değer bir söylenti ise 'canlı yayın' bazında interaktif içeriklerin olabileceği. Ne yazık ki bu yeni içerik türü hakkında daha önce böyle bir şey görmediğimiz bilgisi dışında herhangi bir veri elimizde bulunmuyor.

Kaynak : https://www.androidauthority.com/youtube-choice-based-shows-974875/
23
8
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
23
8
2
1
1