Youtube, Twitch Yayınlarını Paylaşan Bir Hesabı Kapattı

78
23
5
4
4
Youtube ve Twitch arasındaki rekabet kızışmaya başladı ve Youtube oldukça agresif bir tavır sergiliyor.

Youtube, şüphesiz ki video içeriği paylaşımı konusunda dünyanın bir numaralı platformu. Ancak yayıncılık konusunda son dönemde büyük bir popülariteye sahip olan Twitch, Youtube için bir tür rakip haline geldi. Bu rekabet belli ki kızışmaya başladı çünkü bir Youtube kullanıcısı, Twitch yayınları içeren videoları paylaştığı hesabının engellendiğini açıkladı.

Twitch yayınları Youtube'da oldukça yüksek izlenme oranlarına sahip ve pek çok Youtube hesabı da aslında sadece kendi Twitch yayınlarını yayınlayarak ilerliyor. Linus Tech Tips de Twitch yayınları paylaşan ünlü hesaplardan biri ve iddialara göre hesap bu yayın paylaşımları yüzünden kapatıldı. Bu da artık benzer yayınlar yapan hesapların tehlike altında olacağı düşüncesine sebep oldu. Yapılan açıklamalarda Youtube, bu hesabın kapatılmasının sebebinin yalnızca Twitch yayınları olmadığını bildirdi ve kısa süre sonra hesaplar tekrar açıldı.

Ancak yine de pek çok kullanıcı, Youtube'un böyle bir tavrı olacağını ve bunun da Twitch yayıncıları için büyük bir sorun olduğunu düşünüyor. Bu son yaptırımların bir tekrarı olacak mı bilinmez ancak eğer durum gerçekten de Twitch yayıncılığı ve insanları bu yayınlar sayesinde Youtube dışında bir platforma çekmekle ilgiliyse, çok hoş karşılanmayacağını söylemek mümkün.

Kaynak : https://www.engadget.com/2018/07/12/youtube-terminates-accounts-promoting-twitch-streams/
78
23
5
4
4
Emoji İle Tepki Ver
78
23
5
4
4