• Anasayfa
  • YouTube
  • Bir Kullanıcı, YouTube'daki Efsane Açığı Deşifre Etti

Bir Kullanıcı, YouTube'daki Efsane Açığı Deşifre Etti

2
1
1
0
0
Bir Kullanıcı, YouTube'daki Efsane Açığı Deşifre Etti
​Kamil Hismatullin isimli YouTube kullanıcısı, video paylaşım sitesindeki çok önemli bir açığı deşifre etti. YouTube’daki istediği videoyu silebildiği bir açık bulan Kamil, bunu şirkete açıklayarak karşılığında 5 bin dolarlık bir ödülün de sahibi oldu.
Kamil Hismatullin isimli YouTube kullanıcısı, (ki muhtemelen gerçek adı da bu) video paylaşım sitesindeki çok önemli bir açığı deşifre etti. YouTube’daki istediği videoyu silebildiği bir açık bulan Kamil, bunu şirkete açıklayarak karşılığında 5 bin dolarlık bir ödülün sahibi oldu.

Aşağıda bu işlemi nasıl gerçekleştirdiğini gösteren bir video paylaşan Kamil, daha önce Justin Bieber’e ait bazı videoları da silmiş. (bi 5 bin dolar ben verseydim de tüm videolarını silseydi keşke) Yayınladığı videodan sonra bu durumun istismar edilmemesi için şirkete haber veren Kamil, bu sayede şirketi bir nevi ipten almış oldu.
 


Birkaç hafta önce de Facebook’taki fotoğrafların silinebildiği bir açık ortaya çıkmıştı. Bu da sosyal ağ tarafından tespit edilip düzeltilmişti. (yalnız Google, Kamil'e 5 bin dolar verip ayıp etmiş. Bunun ederi daha fazla olmalıydı)

Kaynak: ZDNet
2
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
0
0