• Anasayfa
  • Sektörel
  • Youtube, Partnerler İçin Para Kazanma Özelliğini Askıya Aldı

Youtube, Partnerler İçin Para Kazanma Özelliğini Askıya Aldı

0
0
0
0
0
Youtube, Partnerler İçin Para Kazanma Özelliğini Askıya Aldı
Youtube, bildiğiniz gibi video içerik üretenlere reklamlar ile belirli bir oranda para kazandırıyor ve bu işten para kazananları da partner olarak adlandırıyor. Bu işi oldukça ciddiye alan Youtube, yeni bir kural güncellemesini duyurdu.  Partnerler İçin Para Kazanma Özelliğini Askıya Alma ismini verdiği güncelleme ile ilgili detayları aşağıda anlattık.

Youtube, bildiğiniz gibi video içerik üretenlere reklamlar ile belirli bir oranda para kazandırıyor ve bu işten para kazananları da partner olarak adlandırıyor. Bu işi oldukça ciddiye alan Youtube, yeni bir kural güncellemesini duyurdu.  "Partnerler İçin Para Kazanma Özelliğini Askıya Alma" ismini verdiği güncelleme ile ilgili detayları aşağıda anlattık. Çok ciddi sonuçlar doğurabilecek ve kanalınızdan para kazanmayı iptal etmeye yönelik bu duyuruyu iyi okumalı ve gerekli işlemleri - önlemleri almanızı öneriyoruz.

 

 "Para Kazanma Özelliğini Askıya Alma" nedir ve kanalımı nasıl etkiler? 

 Eğer aşağıdakilerden biri gerçekleştiyse YouTube, kanalınızın para kazanma özelliğini askıya alabilir.


Eğer kanalınız iyi durumdaysa ve yukarıdaki ihtarlardan herhangi birini almadıysanız, endişelenmenizi gerektirecek bir durum yok.

Biz yine de kanalınızı şu anki ve gelecekteki sorunlardan nasıl uzak ve güvende tutacağınızı öğrenmeniz için yapmanız gerekenleri okumanızı tavsiye ederiz. 
 

 Kanalımın Para Kazanma Özelliği Askıya Alınmadan önce herhangi bir uyarı alacak mıyım? 

YouTube kanalınızın aldığı her Topluluk ve Telif Hakkı İhtarı veya Content ID Engellemesi için mail ve YouTube kanalınızdaki kontrol paneliniz aracılığıyla size sorunu bildirecek.

Eğer birden fazla ihtar alırsanız YouTube size, sorunlar çözülmediği ve / ya da devam ettiği takdirde kanalınızın para kazanma özelliğinin askıya alınabileceğini belirten bir mail gönderecek ve bildirimde bulunacak. 
 

 Eğer videom İhtar almış veya Engellenmişse silmeli miyim? 

Hayır. İlk olarak YouTube'un talimatlarını izlemeli ve sorunu çözmek için en iyi yolu denemelisiniz. Video silmek İhtarı veya Engeli kaldırmaz, sorunu çözmeyi daha zor hale getirebilir.
 

 Eğer İhtar veya Engelleme geçerli değilse, haksızsa veya yanlışlıkla yapılmışsa? 

Biz her zaman bu konularla ilgili YouTube'un talimatlarını izlemenizi tavsiye ediyoruz. 

Eğer İhtarın ya da Engellemenin yanlışlıkla yapıldığına veya hata olduğuna inanıyorsanız, ne yapmanız gerektiği hakkında aşağıda talimatlar bulunmaktadır: 

 

 Kanalımda Para Kazanma Özelliği askıya alınmışsa, bundan nasıl haberim olacak?

YouTube tarafından size bir mail gönderilecek (kanalınızın bağlı olduğu mail adresine) ve  YouTube kanalınızın kontrol panelinde bir bildirim alacaksınız.
 

 Kanalımda Para Kazanma Özelliği askıya alındı, şimdi ne yapabilirim?

Eğer kanalınızda para kazanma özelliği askıya alındıysa, ne yazık ki itiraz etme hakkınız yok.

YouTube'un Hizmet Şartları ve Ortak Program Politikalarını izleyerek, kanalınızı iyi konumda tutarsanız ve YouTube'da iyi tutum sergilerseniz, para kazanma özelliği altı ay sonra tekrar devreye girebilir

Para Kazanma özelliğinin askıya alınmasının, YouTube'un Hizmet ve Şartlarındaki birden fazla ihlalin gerçekleşmesi sonucu olduğunu lütfen unutmayın. Bu sorunları en kısa sürede çözmek ve gelecekte devam etmemelerini sağlamak sizin yararınıza olacaktır. 

Eğer kanalınızda para kazanma özelliği askıya alındıysa, lütfen  YouTube Yardım Makalesi'ni okuyun

Kaynak: Buzzmyvideos

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0