YouTuber PewDiePie, Saat Başı Ortalama Kaç Para Kazandığını Açıkladı

174
45
16
15
12
YouTube’da 91 milyondan fazla takipçisi bulunan PewDiePie, 1 saat içerisinde ne kadar para kazandığını açıkladı. Yayıncının gerçekten büyük bir kazancı var.

PewDiePie, YouTube’da bir şirket olmayan içerik üreticileri arasında en büyüğü ve kişi olarak platformun belki de ilk ve en büyük ünlüsü. Haliyle de YouTube’dan elde ettiği gelir oldukça yüksek olmalı.

Bu, oldukça sık sorulan bir soru ve belli ki insanlar bu soruyu Google’a da soruyor. Son videolarından birinde kendini Google’da aramaya karar veren PDP, otomatik tamamlamanın gösterdiği tavsiye edilen sorularda kazancıyla ilgili soruyu gördü. Çıkan cevap ise içerik üreticisinin saatte 3,400 dolar kazandığını gösteriyordu. PewDiePie bu konuyla ilgili olarak tam rakamı bilmediğini ama aşağı yukarı o kadar kazandığını söyledi (PewDiePie’ın yaşadığı İngiltere’de asgari ücret, saatte 10.34 dolar civarında).

Paranın ilginç bir varlık olduğunu ve insanların parayı mutlaka iyi bir şey olarak gördüklerini söyleyen PDP, şans oyunlarında büyük ikramiyeyi kazananlardan örnek verdi. Hem bu kişilerin hayatlarının değiştiğini, hem de insanların onları nasıl gördüğünün değiştiğini söyleyen yayıncı, paranın kendisini değiştirmesini istemediğini söylüyor.

PewDiePie daha sonra da “internete göre değerinin ne kadar” olduğunu araştırdı. Google’ın çıkardığı 20 milyon doları düşük bulan PDP, “kesinlikle” bundan daha fazla paraya sahip olduğunu söyledi.

Kaynak : https://www.gamebyte.com/pewdiepie-reveals-how-much-he-thinks-he-earns-per-day/
174
45
16
15
12
Emoji İle Tepki Ver
174
45
16
15
12