YouTuber'lar İçin Yeni Yorum Filtreleri Oluşturuldu

8
7
0
0
0
Dünyanın en popüler platformlarından YouTube, içerik oluşturucular için yeni bir yorum filtresi getirdi. Yeni filtre sayesinde YouTuber'lar, videolarına gelen yorumları daha detaylı bir şekilde inceleyebiliyorlar.

Dünyanın en popüler video paylaşım platformlarından bir tanesi olan YouTube, sürekli olarak yeni özellikler kazanıyor. Geliştirici ekip tarafından hazırlanan özellikler kimi zaman kullanıcıların işlemlerini kolaylaştırırken kimi zaman da içerik üreticiler için yeni avantajlar sunuyor.

YouTube'a getirilen son özellikse içerik oluşturucuları etkiliyor. Platformun yeni özelliği içerik oluşturucularının, videolarına yapılan yorumlara daha hakim olabilmeleri için birtakım yeni filtreler getiriyor. Bu özellik sayesinde kanal sahipleri, videolarına gelen yorumları daha net bir şekilde inceleyebilecekler.

YouTube

Yeni özellikle birlikte bundan sonra YouTuber'lar, videolarına yapılan yorumları 5 farklı yeni kategoride filtreleyebilecekler. Bu filtreler; Yanıt Durumu, Soru, Abone Sayısı, Abone Durumu ve Üye Durumu olacak. Bu filtreler, YouTuber'lar için şu anlamlara geliyor:

  • Yanıt Durumu: Yapılan yorumlara cevap verilmiş mi?
  • Soru: Herhangi bir kişi tarafından gönderilen yorum, soru içeriyor mu?
  • Abone Sayısı: Yorum yapan kullanıcının abone sayısı kaç? Bin, on bin, yüz bin, bir milyon veya on milyon abonesi var mı?
  • Abone Durumu: Yorum yapan kişi kanala abone mi?
  • Üye Durumu: Yorum yapan kişi kanala üye mi?

YouTube'un mevcut yorum filtresi ise bu kadar kapsayıcı değildi ve kanal sahipleri, kelimeler üzerinden yorum filtreleme yapabiliyorlardı. Ancak yeni uygulamayla birlikte YouTuber'lar, videolarına gelen yorumları en ince detaylarına kadar filtreleyebilecekler.

Kaynak : https://www.theverge.com/2019/9/26/20886111/youtube-comments-search-filter-subscriber-count-following
8
7
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
7
0
0
0