Amazon, Yüzüklerin Efendisi Evreninde Geçen Ücretsiz Bir MMO Oyunu Üzerinde Çalışıyor

31
1
0
0
0
Amazon Game Studios, Lord of The Rings tabanlı yeni bir MMO oyunu üzerinde çalıştığını resmen duyurdu. İsmi ve çıkış tarihi belirtilmeyen oyun, çevrimiçi oynanabilecek ve ücretsiz olacak.

Amazon, genel olarak ticaretle ilgili olarak gündem konusu oluyor. Ancak dev şirket, 2012 yılında Amazon Game Studios isimli oyun şirketini kurdu ve hâlâ da video oyunları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Hatta Amazon Game Studios tarafından yayınlanmış olan çok sayıda oyun bulunuyor.

Amazon Game Studios şimdi ise, çevrimiçi olarak oynanabilecek yeni bir MMO oyununu ücretsiz olarak oyunseverlerle buluşturmak için harekete geçti. Konuyla ilgili olarak 2 farklı şirketle anlaşma sağlayan Amazon Game Studios'un bu oyunu, Lord of the Rings tabanlı olacak.

Şirket tarafından yapılan açıklamada oyunun ismi ve piyasaya sürülme tarihi açıklanmadı ancak genel hatlarıyla oyun ile ilgili bilgiler verildi. Yapılan açıklamalarda bu oyunun sürükleyici bir yapısının olduğu ifade edilirken bu MMO oyununun hem bilgisayar hem de konsollar üzerinde oynanacağının altı çizildi. Oyunla ilgili olarak Leyou ile iş birliği yaptıklarını duyuran Amazon Game Studios, Leyou geliştiricilerinin ücretsiz ve çevrimiçi oyun dünyasındaki başarılarının yadsınamaz bir gerçek olduğunu söylerken Amazon-Leyou işbirliğinden ortaya çok kaliteli bir oyun çıkarılacağı ifade etti.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Leyou CEO'su Alex Xu, Orta Dünya'yı hayata başarılı bir şekilde geçirmek için iyi bir ortağa ihtiyaç duyulduğunu ve Amazon'un bu konuda en iyi ortaklardan bir tanesi olduğunu söyledi. Geliştirilecek olan oyunun uzun yıllar boyunca oyunseverler tarafından oynanabileceğini söyleyen Xu, ortaya çıkacak oyunun her anlamda başarılı ve ilgi çekici bir yapısının olacağını açıkladı.

lord of the rings

Şirketler şimdi, bu oyunun geliştirilmesi için ortak olarak çalışacaklar. İlerleyen dönemlerde hakkında daha detaylı bilgiler edinebileceğimiz bu oyunun, oyunseverlere neler sunacağını öğrenmiş olacağız.

Kaynak : https://gematsu.com/2019/07/amazon-game-studios-announces-free-to-play-the-lord-of-the-rings-mmo-for-console-pc
31
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
31
1
0
0
0