200 İnç Büyüklüğündeki 8K Çözünürlüğüne Sahip "Televizyon Duvarı"!

0
0
0
0
0
Tabler Systems, televizyonlar noktasında biraz çıtayı arşa doğru taşıyarak 200 inç büyüklüğüne sahip 8K çözünürlüğündeki "televizyon duvarı"nı piyasaya sürmeye hazırlanıyor.
Günümüzde 4K çözünürlüğü yavaş yavaş standartlaşmaya başlarken 8K televizyonları da duymaya, görmeye başladık. Fakat bu sefer Tabler Systems adlı bir şirket işi doruğa ulaştırmış.

Genellikle tercihen büyük ekranlı televizyon severler için boyut atlayan bu televizyon, aslında bir "televizyon duvarı". Neden diye soracak olursanız boyutunun 200 inç olduğunu söylemek yeterli olacaktır.5 metre uzunluk ve 2.4 metre yükseklik gibi bir boyut sunan bu televizyon duvarının en ilgi çekici taraflarından biri ise 0mm'ye oldukça yakın bir çerçevesiz ekrana sahip olması. 1mm de kalınlık ile rekora koşan bu televizyon duvar aynı zamanda tamamen dokunmatik bir ekrana sahip. 7680x4320 piksel de çözünürlük sunan bu dev, tahmin edebileceğiniz gibi evde televizyon keyfi için değil, firmaların rahat kullanımları için tasarlanmış. (Ama film keyfi de acayip olur ha)

Ayrıca 3D simülasyon yeteneği bile olan bu duvar CEBIT 2016'da boy gösterecek.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0