29 Mart'ta Tüm Dünya Kararacak!

0
0
0
0
0
29 Mart'ta Tüm Dünya Kararacak!
Çevre sorunlarına dikkat çekmek için 150 ülkede 1 saat boyunca ışıklar kapanacak.
Çevre sorunlarına dikkat çekmek için 150 ülkede 1 saat boyunca ışıklar kapanacak.

İklim değişikliği, kaynakların aşırı tüketimi, ormanların yok edilmesi, hayvanların katliamı, kirlilik vs derken. Çöplüğe çevirdiğimiz dünyamızı biraz olsun önemsediğimizi belirtmek için 150 ülke 1 saat boyunca ışıkları kapatacak.

29 Mart Cumartesi günü saat 20:30 – 21:30 saatleri arasında yapılacak olan uygulama ile 150 ülke aynı anda ışıklarını kapatacak. Konu ile ilgili açıklama yapan WWF, (World Wildlife Fund) 2013 yılında bu uygulamaya 2 milyar kişinin katıldığını belirtti.

Etkinlik kapsamında, Paris’te Eyfel Kulesi, Roma’da Kolezyum, New York’ta Empire State Binası ile Times Meydanı, Londra’da Big Ben, Moskova’da Kremlin Sarayı, Çin Seddi, Piramitler gibi ülkelerin simgelerinde bir saatliğine de olsa ışıklar sönecek.

Türkiye’de ise Boğaz Köprüleri, Ayasofya Müzesi, Beylerbeyi Sarayı, Beykoz Kasrı, Dolmabahçe Sarayı ve Saat Kulesi, Galata Kulesi, Ihlamur Kasrı, Topkapı Sarayı ışıklarını kapatacak.

Bu eylemden haberi olmayan bir astronot ise o anda dünya kararınca büyük ihtimalle de altına eder. Şahsen ben olsam korkudan altıma ederdim, kimse de görmezdi nasıl olsa.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0