3D Makyaj Malzemesi Yazıcısı: Mink

0
0
0
0
0
3D Makyaj Malzemesi Yazıcısı: Mink
3D Yazıcı yarışına farklı bir kulvardan bir cihaz daha katıldı.
3D yazıcıların giderek yaygınlaştığı bu günlerde bu icat üzerinden bir çok proje meydana çıkıyor. Onlardan bir tanesi de Mink. Mink adı verilen bu küçük cihaz makyaj malzemesi print etmesiyle makyözlerin olmazsa olmazları arasına girmeye hazır.

Sınırsız renk seçeneği ile istediğiniz her rengi elde edebileceğiniz bu cihaz Harvard'lı araştırmacı Grace Choi tarafından tasarlandı. Araştırmacı tüm makyaj malzemelerinin aynı ham maddelerle  yapıldığını farkedip işe koyuldu ve rengi her ne olursa olsun o malzemeyi baştan yaratan bu cihazı geliştirdi. İnternetten yer alan binlerce renk paletinden seçebileceğiniz göz farı, dudak parlatıcı, fondöten gibi makyaj malzemelerini üretebiliyor.

Peki bu cihazdan çıkan makyaj malzemesi ne kadar sağlıklı dediğinizi duyar gibiyim, Mink ismindeki cihazımızın içeriği Amerikan ilaç ve gıda dairesi (FDA) tarafından onaylı. Cihazın sizden tek isteği bir renk kodu, kodunuzu giriyorsunuz renginiz hazır. Tabiki rengin önemli olduğu kadar kalıcılık gibi bir çok faktöründe önem taşıdığı kozmetik sektöründe bakalım Mink ne kadar başarılı bir performans sergileyecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0