​Daha Önce Görmediğiniz Bir Şemsiye: Air Umbrella

1
0
0
0
0
Bu yazımızda sizlere yine bir Kickstarter projesinden bahsedeceğim. Görünmez şemsiye olarak tanıtılan şemsiyenin özelliği bildiğimiz klasik şemsiyelerden çok farklı olması. En düz anlatımıyla sadece bir sopadan olan ibaret olan şemsiyenin kullanımı çok pratik.
Bu yazımızda sizlere yine bir Kickstarter projesinden bahsedeceğim. Görünmez şemsiye olarak tanıtılan şemsiyenin özelliği bildiğimiz klasik şemsiyelerden çok farklı olması. En düz anlatımıyla sadece bir sopadan olan ibaret olan şemsiyenin kullanımı çok pratik.
Çalışma mantığını özetlemek gerekirse, şemsiyenin ucunda bulunan bir pervane sayesinde üzerinize gelen yağmur sularını sizinle temas etmeden önce sizden uzaklaştırıyor. Eğer videoda göründüğü gibi olacaksa, bu kalabalık bir caddede yürüyen insanların rahatsız olmasını sağlayabilir. Ancak diğer yandan, yine kalabalık yerlerdeki "şemsiyenin demirini göze sokma" sıkıntısını da ortadan kaldıracaktır.3 farklı seçenek ile sunulan şemsiyenin ilk modeli "Air Umbrella A". Özelliği bayan kullanıcılar için olması. 15 dakikalık bir pil ömrü bulunan şemsiyede açılıp kapanabilme özelliği yok. Ayrıca bu şemsiyenin boyutu 30 cm ve 500 gram ağırlığında.

Diğer bir model olan "Air Umbrella B"ye baktığımız zaman uzunluğunun 50 cm'ye çıkarıldığını görüyoruz. 800 gram ağırlığı olan şemsiyenin pil ömrü yaklaşık 30 dakika. Ayrıca bu şemsiye de "A" modelinde olduğu gibi boyut olarak sabit durumda.

Son model olan "Air Umbrella C" ise diğerler modellerden,  boyutlandırılabilir olmasıyla sıyrılıyor. Ağırlığı 850 gram olan "C"nin batarya ömrü, aynı "B" modelinde olduğu gibi 30 dakika.
Şemsiyenin hala geliştirilme aşamasında olduğunu belirtelim. Ürünün son haline yakın ve çalışan bir versiyonu videoda mevcut. Eğer yağmur çok şiddetli bir şekilde yağmıyorsa  şemsiye 2 kişiyi koruyabiliyor. Pilinin normal şartlar altında 3 yıl boyunca tam verimli çalıştığını belirten firma, ayrıca 18 ay garanti veriyor.

Daha önce görmediğimiz değişik bir tasarım ve kullanış sunan Air Umbrella'nın hedefi olan 10.000 dolarlık bağış çoktan geçilmiş durumda. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0