Akıllı "Çakıl Taşı" Pebble

0
0
0
0
0
İşte bir zaman sonra her şey onunla başladı diyeceğimiz tarihin en akıllı “Çakıl Taşı”, bir Kickstarter fenomeni olarak hayat bulan akıllı saat.
 
Bir Kickstarter fenomeni olarak hayat bulan akıllı saat.

Pebble (çakıl taşı), muhtemelen bir süre sonra akıllı saatlerin atası olarak gösterilecek. Belki Samsung Gear ya da Sony SmartWatch’ın yanında daha basit, daha az gösterişli duruyor; ama Android ya da IOS telefonunuza entegre çalışan bu akıllı saat fiyatı ve kabiliyetleri ile sizi de şaşırtacak.

İşte bir zaman sonra her şey onunla başladı diyeceğimiz tarihin en akıllı “Çakıl Taşı
 

 Bir akıllı saatten beklediğiniz her şey ve fazlası


Gelen bildirimlerinizi görebiliyor, maillerinizi ve mesajlarınızı okuyabiliyor, ajandanızı ayarlayabiliyor, medya yöneticinizi kontrol edebiliyorsunuz. Üstelik tüm bunları yerinizden kıpırdamadan, telefonunuza uzanmadan, sadece bileğinizdeki Pebble ile yapıyorsunuz. Bu küçük cihaz, size telefonunuzun uygulamalarını, telefonunuzu elinize almadan kullanma imkanı sunuyor.
 

 Nasıl mı?


1.26 inçlik, 144 x 168 piksel e-paper, LED arka ışıklı ve çizilmelere karşı özel bir kaplama ile kaplanmış bir ekrana sahip olan Pebble, Bluetooth 4.0 bağlantı gücüne sahip. Kendisine ait Pebble OS işletim sistemini kullanan bu becerikli akıllı saat, IOS ya da Android işletim sistemleri ile entegre çalışabiliyor. ARM Cortex-M3 işlemciye sahip bu saatin işlem hızı ise 80 Mhz’e kadar çıkabiliyor.

 

 İşte Fazlalıkları


İşlem gücü ve bağlantıları bir kenara bırakırsak; Pebble’ın asıl önemli özelliği, diğer akıllı saatlerin aksine her gün şarj edilme zorunluluğunu ortadan kaldırarak normal bir saat gibi günlük kullanıma çok daha elverişli olması. Pebble’ınızın şarjı 5 ila 7 gün arasında kullanıma olanak tanıyor. Bittiğinde ise manyetik konektörlü bir USB şarj kablosu ile Lityum ion polimer bataryanızı bir sonraki 7 güne hazırlayabiliyorsunuz.

Su geçirmezlik özelliği de bulunan Pebble’ın 150 Dolarlık fiyatı da düşünüldüğünde küçük ama etkili bir ekipman olduğu söylenebilir. Akıllı saatlerin henüz ilk döneminde 7 güne kadar şarj etmeden kullanım süresi ile günlük, sürekli kullanıma en yakın örneğin Pebble olduğu düşünülebilir.

Daha fazla detay ve satın almak için: https://getpebble.com/
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0