Yaz Saati Uygulaması Pazar Günü Bitiyor, Telefonunuzu Ayarladınız mı?

0
0
0
0
0
​Yazın birçoğumuz tatilimizi yaptık, denize girdik hatta yurtdışına çıkanlarımız da olmuştur. (mesela ben bu yıl yaz aylarını kaçırmamak için askerliğimi kışın yaptım) Ama işte her güzel şeyin sonu olduğu gibi yaz da artık bitti ve soğuk havalar yavaş yavaş kendisini göstermeye başladı.
Yazın birçoğumuz tatilimizi yaptık, denize girdik hatta yurtdışına çıkanlarımız da olmuştur. (mesela ben bu yıl yaz aylarını kaçırmamak için askerliğimi kışın yaptım) Ama işte her güzel şeyin sonu olduğu gibi yaz da artık bitti ve soğuk havalar yavaş yavaş kendisini göstermeye başladı.
 
Biliyorsunuz ki elektrikten tasarruf yapılması amacıyla ülkemizde yaz saati uygulaması var. Yılın belirli iki tarihinde saatler bir saat ya ileri ya da geri alınır. 26 Ekim’de yaz saati uygulaması sona eriyor ve saatimizi bir saat geri alacağız. Fakat akıllı telefona sahip olanların yapması gereken bir şey var.
 
Kullanıcılar saat ve tarih ayarları menüsünden otomatik tarih ve saat dilimini seçmeleri gerekiyor. Bu durumla ilgili birkaç açıklama yapan MOBİSAD Genel Sekreteri Ömer Kavas, “Kullanıcılar, otomatik tarih ve saat dilimi seçtiğinde telefon, uydudan aldığı zaman bilgisi ile kendini güncelliyor. Bu nedenle kullanıcının manuel olarak saatini geri almasına gerek kalmıyor. Böylece saatini geri almayı unutan vatandaş, bundan dolayı ertesi gün işe geç gitmek ve benzeri mağduriyetler yaşamıyor" diye konuştu.


 
En geç Cumartesi günü akşamına kadar bu işlemi yapmayı unutmayın, hatta Pazar sabahı sevgilinizle kahvaltı yapmak için önceden bir planınız varsa hemen şimdi yapın. (sonra geç kalınır falan, malum tripler çekilmesin)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0