Akıllı Telefonlarla Uyumlu Vitamin Ve Mineral Ölçüm Cihazı: Vitastiq

1
0
0
0
0
Sağlık sektörünü de akıllı telefona dahil edildiği günümüzde vitamin ve mineral ölçümünüzü artık istediğiniz yerde yapacaksınız.
Hayatımızın en önemli şeyi olan sağlığımıza çok dikkat etmemiz gerektiği açık. Bunun için belli aralıklarla check-up programlarına katılmamız tavsiye ediliyor. Fakat gelişen mobil teknoloji ise buna yavaş yavaş kolaylıklar getirmeye başladı.

Son senelerde artan mobil sağlık programları ile cebimizde ne kadar kalori yaktığımızı gösteren, tansiyon da ölçen cihazlar taşımaya başladık. Bu özelliklere ise her geçen zamanda bir bir yeni özellikler, kolaylıklar eklenmeye başladı.

Şimdi ise yine Indiegogo üzerinden bağış bekleyen toplam beklentisi olan $49.000'dan  yaklaşık $1.500 gibi küçük bir mebla kalan Vitastiq ölçüm cihazı yolda diyebiliriz.

Vitastiq üretilen metal bir dedektörün telefonunuzun jak girişine takılarak ve Vitastiq uygulamasındaki adımları uygulayarak vücudunuzdaki vitamin ve mineral oranlarını istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde ölçmenize yarayan bir cihaz.Resimde görüldüğü gibi çantada veya cepte kolayca taşınabilecek büyüklükte olan cihaz akapunktur noktaları üzerinden ölçümünüzü yaparak uygulaması vasıtasıyla size sonuçları ve eksiklik durumunda hangi mineralleri almanızı gerektiğini söylüyor.

Tabiki ücretsiz olan uygulamasıyla yapılan bu işlemler için uygulama arayüzü sade ve ölçümün nasıl yapıldığına dair bilgiler içeren tutorial bölümü de açık ve anlaşılır şekilde ayarlanmış.Yapılan bağışlar sonucunda cihazı almak için gereken en az $79'lık veya daha yüksek ücretlerdeki bağışı yapanlara 2015'in Mart ayında gönderimini yapacak olan firma Mayıs ayı ile de şu anda bulunan iOS uygulamasının yanına Android uygulamasını da ekleyecek olan firma'nın gündeminde ve planında malesef  Windows Phone bulunmuyor.

Fon aşaması bitip piyasaya çıktığında ise $99 fiyat etiketiyle satışı yapılacak olan Vitastiq bu tarz bir sağlık ürünü için uygun bir fiyat olarak olduğunu düşünmekteyim.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0